Následuje
Branky, body, vteřiny

Házenkářky Veselí porazily v odvetě Lubin, ale v PVP skončily

Veselí nad Moravou – Až nečekaně dlouho nakonec trvala jízda Veselských panenek házenkářskou Evropou. V Lize mistryň dokázaly projít až do druhého předkola. V následném Poháru vítězek evropských pohárů zvládly druhé kolo a postup jim vzala až krutá porážka na hřišti polského mistra Zaglebie Lubin. Dnešní vydřená jednobranková výhra v odvetě tak na postup nestačila.

O tom, že Veselí se musí s představou setrvání v evropském poháru pomalu loučit, rozhodl už první zápas v Polsku. Na půdě čtrnáctinásobných mistryň selhaly panenky hlavně střelecky a domů si odvezly prohru o jedenáct branek. V odvetě byl stav dlouho vyrovnaný a ve 22. minutě české mistryně dokonce vedly 10:9. Trenér Lubinu si potom vzal oddechový čas a jeho svěřenkyně do poločasu otočily na 11:14.

Začátek druhého poločasu nasvědčoval tomu, že Lubin bude už jen pohodlně navyšovat svůj náskok. Veselí se ale v závěrečné čtvrthodině zvedlo k náporu. Odvážnými průniky dělala polské obraně problémy zejména zkušená Jarmila Kočí. Minutu před koncem vyrovnala mladičká Rajnohová na 24:24. Trenér Veselí Peter Sabadka si poté vzal oddechový čas. Nacvičená akce panenkám vyšla a Jarmila Kočí závěrečným gólem urvala cennou výhru 25:24.

Chuť ze smolného vyřazení si budou moci hráčky Veselí spravit už ve středu na půdě posledního týmu interligy ze Sence. Panenky ve společné česko-slovenské soutěži zatím neztratily ani bod a v zápase se západoslovenským outsiderem mohou vítěznou ligovou sérii protáhnout už na osm zápasů.

Zdroj
ČT Brno

Hlavní zprávy