Házenkářky ve druhém přípravném duelu na Slovensku prohrály

Partizánske - České házenkářské reprezentantky ani na druhý pokus neporazily své slovenské soupeřky. Po pondělní remíze v Prievidzi dnes prohrály v Partizánskem 27:32. Stejně jako v pondělí se svěřenkyním trenéra Jiřího Tkadlece nevydařil vstup do utkání a prohrávaly 1:5. Na rozdíl od zápasu v Prievidzi ale nedokázaly se soupeřem srovnat krok.

České házenkářky
zdroj: www2.chf.cz

Slovensko, pro které byly zápasy přípravou na nadcházející play off o postup na MS s Maďarskem, hrálo v nejsilnější sestavě. Jeho hráčky si po celé utkání udržovaly dostatečný náskok a v poločase vedly 16:12.

Ve druhé půli náskok Slovenska narůstal až na 29:20 ve 49. minutě. Českým házenkářkám se podařilo snížit na 24:29 a pětibrankovým rozdílem ve prospěch Slovenek skončilo i celé utkání. Češkám se nedařila spolupráce s pivotem a křídly, k čemuž se navíc přidaly chyby v obraně.