Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Házenkářky Slavie v poháru končí, v domácí odvetě vysoko prohrály

Praha – Házenkářky pražské Slavie skončily ve Vyzývacím poháru ve čtvrtfinále. Ve Francii přitom před týdnem uhrály s týmem Issy Paříž nadějný nerozhodný výsledek 27:27, ale doma v odvetě podlehly vysoko 23:41. "Družstvo Paříže zahrálo přesně to, co umí, a nám se bohužel spousta věcí nepodařila," uvedl trenér slávistek Tomáš Hlavatý.

Házenkářky Slavie
zdroj: VLP

Zatímco v Paříži odehrály jeho svěřenkyně proti loňským finalistkám PVP zcela vyrovnaný zápas, v Edenu bylo prakticky rozhodnuto už po pár minutách. Francouzský celek vedl po drtivém úvodu za čtvrt hodiny 14:5 a ve zbytku poločasu se slávistky snažily rozjeté protivnice spíš jen přibrzdit.

"Některé naše holky zřejmě před odvetou uvěřily vidině postupu a to jim hodně svázalo ruce. Deset technických chyb jen v prvním poločase, s tím nemůžeme proti tak kvalitnímu soupeři uspět," uvedl Hlavatý.

Issy i po změně stran nemilosrdně trestalo časté chyby domácích hráček. V brance se dařilo Attingreové, která za deset minut pustila jen jeden gól, a rozdíl dál narůstal. Nakonec se zastavil na osmnácti brankách.

"Nemyslím, že by rozdíl osmnácti branek byl úplně reálným odrazem kvalit obou celků, ale tím nebyla ani ta pařížská remíza. Viděl bych to tak někde mezi tím, takže postup Issy je zcela zasloužený. Vysoká domácí prohra před bouřlivou kulisou mě ale samozřejmě mrzí," dodal kouč Pražanek.

Slavia byla v evropských soutěžích posledním českým zástupcem. Vyzývací pohár loni získaly házenkářky Mostu, které v této sezoně startovaly v prestižnějším Poháru EHF.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih odvetného utkání házenkářek Slavia - Issy
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy