Házenkářky Slavie porazily Most a mají interligové stříbro

Praha - Házenkářky pražské Slavie porazily ve šlágru předposledního 25. kola interligy Most 29:22 a staly se nejlepším českým celkem po základní části. Titul si zajistily už ve středu potřetí za sebou Michalovce, jež ve svém posledním duelu dlouhodobé části zdolaly Zlín 32:16.

Utkání Most - Slavia
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Úvodní dvacetiminutovka utkání v Praze byla zcela vyrovnaná, potom odskočily na rozdíl tří branek házenkářky Mostu a do kabin si nesly dvoubrankové vedení. Ve druhé půli slávistky postupně převzaly vedení a závěrečnou desetiminutovku zcela ovládly.

V posledních sedmi minutách utkání Pražanky přestřílely Most 7:1 a z vyrovnaného souboje udělaly svou exhibici, na jejímž konci bylo interligové stříbro.

Před posledním kolem zbývá vyřešit pouze posledního účastníka českého play-off. V lepší pozici jsou po dnešku hráčky Olomouce, jež po vítězství 24:19 nad Partizánským mají o bod víc než jejich soupeř Zlín. O play-off svedou příští sobotu týmy vzájemný duel ve Zlíně.