Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Házenkářky Slavie byly dvě sekundy od výhry, ale mají remízu a problém

Dvě vteřiny před koncem zápasu v Šaľe přišly házenkářky pražské Slavie o vítězství. Ztráta ve 24. kole interligy pro svěřenkyně trenéra Richarda Řezáče znamená, že po remíze 20:20 mají jistou medaili, ale útok na celkové vítězství už není jen v jejich rukou.

Házenkářky Slavie
zdroj: ČTK autor: Salajka Martin

Dvě kola před kolem společné česko-slovenské soutěže je Slavia druhá, tři body za mistrovským Mostem, který v sobotu nehrál. Pokud by Pražanky poslední tři zápasy základní části včetně závěrečného s Mostem vyhrály, ovládly by interligu, po remíze v Šaľe už musejí spoléhat na zaváhání Baníku.  

"Ano, samozřejmě jsme rádi, že budeme mít nějakou medaili. Což je posun proti minulému ročníku. Ale nyní je to trpké a mrzí nás to. Mysleli jsme si, že to v Šaľe zvládneme," posteskl si po remíze slávistický trenér Řezáč.

Jeho svěřenkyně se v dramatickém závěru dostaly do vedení, ale domácí vzápětí vyrovnali. "Dali jsme z posledního útoku na 20:19. Jenže jsme obětovali brankářku a poslali na tenhle útok sedmou hráčku do pole. Po vstřelené brance jsme nestačili vystřídat zpátky brankářku a Šaľa dala gól do prázdné branky," uvedl Řezáč.    

Slavia je v tabulce druhá s dvoubodovým náskokem na třetí Michalovce, jež v premiéře pod staronovým trenérem Jánem Packou rozstřílely 41:30 Zlín.  

V dramatickém utkání o postup do českého play-off vyhrála Poruba 22:21 ve Veselí, jež si v případě vítězství mohlo zajistit účast ve vyřazovacích bojích. Domácí "Panenky" sedm minut před koncem vedly, ale Rechtorisová otočila skóre. Veselí ještě mohlo v poslední minutě vyrovnat ze sedmičky, Veselková ji však neproměnila.

"Dnes jsme museli vyhrát, pokud jsme si chtěli zachovat šanci na postup do play-off. Děvčata odehrála zápas s velkou bojovností a srdcem," chválil trenér Sokola Peter Olšavský.  

Poruba bojuje společně s Veselím a Olomoucí o dvě volná místa do českého play-off za suverénními Mostem a Slavií. Po výhře má ostravský tým 28 bodů stejně jako Olomouc, jež zvítězila 32:27 nad Bánovci nad Bebravou a má utkání k dobru. Veselí má o dva body méně, ale také utkání k dobru oproti Porubě.

Interliga házenkářek - 24. kolo:

Písek - Prešov 28:33 (12:17) Nejvíce branek: Boorová a Königová po 5, Michková 4, Hauserová 5/4 - Šutranová 7/1, Bačíková 6/2, Ratvajská 5.

Veselí nad Moravou - Poruba 21:22 (8:9) Nejvíce branek: Šustková 6, Veselková 5/4, Vinklárková 3 - Rechtorisová 6, Desortová 5/3, Andrýsková a Minarčíková po 3.

Olomouc - Bánovce nad Bebravou 32:27 (12:13) Nejvíce branek: Růžičková 8/2, Sovová a Salčáková po 5 - Matušincová 6, Obstová 5, Bencová 4, Michnová a Šipláková po 4/1.

Michalovce - Zlín 41:30 (19:10) Nejvíce branek: Habánková 8/3, Holešová 7, Rebičová 7/1 - Očadlíková 5, Hradilová 5/3, Herbočková, Ševčíková a Kříčková po 4.

Šaľa - Slavia Praha 20:20 (8:8) Nejvíce branek: Klučková 4/1, Rácková, Königová, Bujnochová po 3 - Galušková 6/3, Kvášová 6, Jačková 3.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy