Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Házenkářky se v kvalifikaci proti Nizozemsku budou muset obejít bez Malé

Házenkářka Veronika Malá nezasáhne do nadcházejícího dvojzápasu kvalifikace ME proti Nizozemkám. Devětadvacetiletá křídelnice utrpěla blíže nespecifikované zranění v dolní polovině těla. Věří ale, že bude připravena na dubnový reprezentační sraz. 

Česká reprezentantka v házené Veronika Malá
zdroj: Česká házená

Malá se zranila minulý týden v přípravě. "K holkám se bohužel nebudu moci připojit a mrzí mě to. Už teď ale pracuji každý den s fyzioterapeuty a maséry na co nejrychlejším návratu," uvedla Malá.

Na dubnový sraz, kdy národní tým čekají závěrečné dva zápasy evropské kvalifikace ve Finsku a proti Portugalsku a následný čtyřčlenný turnaj o účast na olympijských hrách, by měla být k dispozici. "Mým cílem je stoprocentní uzdravení. Ráda bych stihla play off Ligy mistryň a nadcházející reprezentační kemp v dubnu. Věřím, že vše půjde hladce," dodala.

Na levém křídle bude mít norský trenér českého týmu Bent Dahl k dispozici Adélu Stříškovou a Kristýnu Königovou. "Ztráta Veroniky je nepříjemná zpráva, patří mezi nejlepší levá křídla na světě a zároveň je důležitým článkem celé týmové chemie. Věřím ale, že ji týmovým výkonem dokážeme zastoupit," uvedl asistent trenéra Daniel Čurda.

"Na levém křídle předvádí Adéla Stříšková vynikající výkony v Mostě a Kristýna Königová se prezentuje dlouhodobě kvalitními výkony za Kynžvart jak v lize, tak evropských pohárech," doplnil Dahlův spolupracovník.

Na dvojzápas s Nizozemskem se naopak vrací jiná z opor spojka Kamila Kordovská, která se zranila v úvodním utkání prosincového mistrovství světa a zbytek šampionátu vynechala. V osmnáctičlenné nominaci nechybí dlouhodobě nejlepší týmová střelkyně Markéta Jeřábková. Nově povolaná je pivotka Michaela Demlová.

Češky věří, že navážou na povedené vystoupení na světovém šampionátu, kde osmým místem vyrovnaly maximum od rozdělení federace. Evropskou kvalifikaci mají dobře rozehranou a po úvodních dvou z šesti zápasů bez ztráty body figurují na druhém místě skupiny o skóre za Nizozemskem. Na šampionát postoupí první dva týmy a nejlepší čtyři celky z třetích míst.

"Kostra týmu zůstává stejná. Rozšířili jsme po mistrovství světa širší nominaci, protože vnímáme hráčky, které se posouvají výkonnostně nahoru a zaslouží si dostat šanci," řekl Čurda. "Budeme chtít udělat v naší hře krok dopředu a stabilizovat předchozí kvalitní výkony, abychom ukázali, že patříme do širší světové špičky. I když nás čeká těžký soupeř, věřím, že se s ním můžeme měřit," dodal Čurda. Jeho tým nejprve příští středu přivítá Nizozemky v Praze a v neděli odehraje venkovní odvetu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články