Následuje
SP Německo

Házenkářky prohrály se Slovenskem generálku na kvalifikaci

Luhačovice - České házenkářky podlehly v generálce před dvojzápasem play-off kvalifikace mistrovství světa 2015 s Nizozemskem o gól Slovensku 21:22. Trenér Jan Bašný byl po testu spokojen především s obranou, útok prý ještě potřebuje před sobotním prvním zápasem doladit.

Utkání Česko - Slovensko
zdroj: chf.cz autor: Alex Wipf

Poločas domácí hráčky v Luhačovicích prohrály o dvě branky, po zlepšeném výkonu po přestávce se sice dostaly do vedení, to ale nakonec neudržely. "Naše hra v prvním poločase byla špatná. Ve druhém poločase byla obrana lepší, holky hrály to, co jsme v obraně po nich chtěli. Musíme ale zlepšit přechod do útoku a postupný útok. Ještě musíme docvičit akce, které jsme o víkendu rozpracovali," řekl Bašný.

Bašný má tým pohromadě teprve třetí den. Hráčky absolvovaly pátý trénink ve dvou dnech, což se v zápase se Slovenkami projevilo, navíc byla znát horší sehranost. Představu o šestnáctce, která nastoupí do prvního zápasu proti Nizozemsku, už trenér má. "Není ale nikde napsáno, že šestnáctka pro druhý zápas bude stejná jako pro zápas první," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy