Volejbalový magazín

Házenkářky Písku dvakrát padly s Islanďankami a vypadly z Evropského poháru

Házenkářky Písku se po dvou porážkách s islandským týmem Vestmannaeyjar rozloučily s Evropským pohárem. V osmifinále třetí nejvyšší klubové soutěže na starém kontinentu prohrály Jihočešky v sobotu 20:27 a v odvetě znovu v hale soupeře 29:33.

zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Přestože měl šestý tým házenkářské interligy za sebou už dvě vyřazovací kola, byly zápasy na Islandu jejich prvním výjezdem za hranice. V prvním kole se dohodly na dvojzápase s bosenským Grude ve vlastní hale a po první výhře 38:27 se druhý duel ani nehrál kvůli marodce v týmu soupeře. V dalším dějství narazily písecké házenkářky na pražskou Slavii, přes niž přešly po výsledcích 34:35 a 27:22.

Na Islandu český celek ani v jednom zápase nebyl ani na chvíli ve vedení. V odvetě se sice po brzké sedmigólové ztrátě dokázal ještě do přestávky vrátit do zápasu a snížit na poločasový rozdíl 15:16. Domácí tým ale Jihočeškám víc nedovolil a po změně stran znovu odskočil až o osm gólů.

V obou zápasech byla střeleckou oporou Písku Jana Chlupová, jež byla s celkem 15 góly nejlepší kanonýrkou dvojzápasu.

Vestmannaeyjar - Písek 33:29 (16:15)

Nejvíce branek: Jovanovičová 8/5, Gylfadóttirová 7, Cardellová 6 - Chlupová 7/3, Merglová a Součková po 5.

První zápas 27:20, postoupil Vestmannaeyjar.