Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Házenkářky na úvod kvalifikace ME vyhrály v Rakousku

Vídeň - České házenkářky na úvod kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2012 zvítězily překvapivě vysoko 36:26 v Rakousku, přestože v úvodu utkání prohrávaly o pět branek. Klíčový obrat se jim podařil už v prvním poločase, kdy domácí náskok 10:6 otočily na 15:10 ve svůj prospěch a do konce zápasu už o vedení nepřišly. V sobotu čeká národní tým první domácí duel v Mostu proti vicemistryním Evropy Švédkám.

České házenkářky
zdroj: ČTK

Češkám úvod příliš nevyšel, byť první gól vstřelily právě svěřenkyně trenéra Jana Bašného. Jenže už v sedmé minutě vedly Rakušanky 7:2 a zdálo se, že osud zápasu mají pevně ve svých rukou. V polovině prvního poločasu ale přišel velký obrat a od stavu 6:10 český celek nastřílel během dvanácti minut devět gólů za sebou. Rakouský realizační dělal všechno možné pro zastavení náporu soupeře, nepomohl ale ani oddychový čas.

Před přestávkou domácí hráčky na chvíli otupily český tlak, ale krátce po změně stran už byl stav 13:22 a Češky kráčely k jisté výhře, o které už nebylo ani na chvíli pochyb. Nejlepší střelkyní vítězného celku byla s devíti zásahy Klára Černá, pěti góly ze sedmiček přispěla výrazně i Pavla Poznarová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy