Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Házenkářky Mostu vyučovaly v Hodoníně a naladily se před Ligou mistryň, Písek těsně porazil Zlín

Očekávaným vítězstvím v Hodoníně se mostecké házenkářky naladily na pokračování Ligy mistryň. Na jihu Moravy deklasovaly domácí tým 36:26 a mají v čele interligové tabulky tříbodový náskok na Michalovce, v jejichž hale vybojovala cennou remízu 26:26 Slavia. Třetí je Písek, který vyhrál dramatický zápas ve Zlíně 28:27.

Mostečanky přivítají ve třetím kole LM v neděli na zimním stadionu v Chomutově švédský Sävehof. V Hodoníně rozhodly už mezi 8. a 19. minutou, kdy se jim povedla šestigólová šňůra na 10:4. Rozdíl ve skóre na konci narostl na deset branek.

Slávistky čekal po vyřazení s dánským Odense z Poháru EHF další těžký soupeř, a přestože 158 sekund před koncem v Michalovcích prohrávaly o dva góly, vybojovaly remízu. Zasloužily se o to v závěru úspěšné střelkyně Pokorná a Líbalová.

Písek rozhodl zápas ve zlínské hale až v závěru. Ještě ve 48. minutě totiž favorizovaný hostující tým prohrával 20:23, ale po stíhací jízdě nakonec bral oba body.

"Myslím si, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Celé utkání bylo vyrovnané, o poločase jsme o dvě branky vedli, nakonec jsme o gól vyhráli. Pro nás to má šťastnější konec," řekl písecký kouč Josef Keclík.

Interliga házenkářek - 7. kolo:

Hodonín - Most 26:36 (11:18), Michalovce - Slavia Praha 26:26 (13:14), Veselí nad Moravou - Dunajská Streda 33:24 (17:12), Olomouc - Hlohovec 36:20 (17:11), Poruba - Prešov 30:23 (17:8), Zlín - Písek 27:28 (14:16), Šaľa - Bánovce nad Bebravou 42:20 (22:6).