Sokolský zpravodaj

Házenkářky Mostu v Poháru EHF znovu narazily, teď v Debrecínu

Zatím nic moc. Házenkářkám Mostu úvod skupinové fáze Poháru EHF nevychází. Prohrály i druhý zápas. Poté, co před týdnem doma nestačily na německého favorita Thüringer HC, podlehly teď 29:36 v Debrecínu, který je dvojnásobným vítězem soutěže.

Dominika Zachová z Baníku Most střílí na branku
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Černí andělé přitom v poločase drželi remízový stav 14:14. Baníku skvěle fungovala obrana, to už ale po změně stran neplatilo. Maďarský celek během 11 minut skóroval desetkrát, dostal se do trháku 24:19 a vedení už udržel. Nakonec vyhrál o sedm branek.

Nejlepší střelkyní Debrecínu byla se šesti brankami pivotka Anita Bulathová, v mosteckém dresu skórovala sedmkrát Jana Šustková. Maďarský vítěz Poháru EHF z let 1995 a 1996 po druhé výhře vede skupinu A. Do čtvrtfinále postoupí dva týmy.

Za týden v sobotu se mostecké házenkářky představí v Turecku proti týmu Kastamonu. Nad tímto soupeřem vyhrály v září v kvalifikaci o Ligu mistryň 35:33.