Je nám líto, video expirovalo.

Házenkářky Mostu v LM nestačily na Kristiansand, Kynžvart a Slavia v EP vezou naději

Sedm zápasů, sedm porážek. To je neradostná bilance házenkářek Mostu v Lize mistryň, kde nyní ve skupině podlehly obhájkyním titulu z Kristiansandu zejména kvůli nevydařenému druhému poločasu 21:43. Zato hráčkám Kynžvartu se evropská premiéra povedla. Vyhrály úvodní duel třetího kola Evropského poháru EHF v hale Yenimahalle Ankara 35:29 a vytvořily si velmi dobrou pozici do odvety stejně jako Slavia, která vyhrála na Faerských ostrovech nad HV71 29:27. 

Jana Knedlíková v dresu Vipers Kristiansand
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Bertrand Delhomme

Mostečanky v Chomutově podlehly obhájkyním titulu, kterým dohromady 15 góly pomohly k výhře české reprezentantky Markéta Jeřábková a Jana Knedlíková.

Severočešky dokázaly s Vipers držet krok jen v prvním poločase, po kterém prohrávaly 15:20. Po přestávce se ale favorit rozjel a připravil Mostu další debakl. Druhý poločas Kristiansand vyhrál 23:6.

S jedenácti brankami byla nejlepší střelkyní zápasu Jeřábková, Knedlíková přidala čtyři zásahy. Za Chomutov, který se hned v dalším kole 10. prosince představí v Kristiansandu, daly po pěti gólech Veronika Andrýsková s Adélou Stříškovou.

V neúplné osmičlenné tabulce patří Mostu poslední místo, Kristiansand se posunul do čela. Poslední skončily Severočešky i před třemi lety při první účasti v Lize mistrů, kdy ve čtyřčlenné skupině dokázaly jednou vyhrát a remizovat.

Evropský pohár začaly hráčky Kynžvartu dobře

Do 3. kola Evropského poháru úspěšně vstoupila také Slavia, jež na Faerských ostrovech zvítězila 29:27 nad domácím týmem HV71. Pražanky už v soutěži mají za sebou vítězný dvojzápas s izraelským Cholonem. Odvetu v Tórshavnu sehrají v neděli.

Kynžvart, který v minulé premiérové sezoně v česko-slovenské interlize obsadil třetí místo, inkasoval v Turecku jako první, ale to bylo také poslední vedení domácího celku. Poločas český celek vyhrál 15:11 a po změně stran vedl až o sedm branek. Se sedmi góly byla nejlepší kynžvartskou střelkyní slovenská reprezentantka Annamaria Patrnčiaková.

Házenkářská Liga mistryň - 7. kolo skupiny A:

Most - Kristiansand 21:43 (15:20)
Nejvíce branek: Andrýsková 5, Stríšková 5/2, Holanová a Cholevová po 3 - Jeřábková 11, Robertsová 8, Tchapchetová 5, Knedlíková a Höveová po 4.

3. kolo Evropského poháru házenkářek - úvodní utkání:

Yenimahalle Ankara - Kynžvart 29:35 (11:15)
Nejvíce branek: Özdemirová 7, Uzunová a Kayaová po 6/1 - Patrnčiaková 7, Dresslerová 6, Dvořáková 6/3. Odveta je na programu 10. prosince.

H71 (Faer. ostr.) - Slavia Praha 27:29 (16:18)
Nejvíce branek: Mittúnová 6, Mortensenová 4, Áborgová, Halsdóttirová obě 3 - Vostárková 6, Weisenbilderová 5/2, Jestříbková, Franková obě 4. Odveta je na programu 4. prosince.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články