V šachu

Házenkářky Mostu si poradily s Veselím, Zlín zkolaboval proti Prešovu

Praha - V osmém kole interligy házenkářek nestačily hráčky oslabeného Veselí nad Moravou na mistrovský Most, kterému doma podlehly vysoko 13:28. Domácí tým, jejž zasáhla početná marodka, nastřílel v prvním poločase jen pět branek. V dalším ze zápasů ztratil Zlín slibně se vyvíjecí duel s Prešovem.

"Jasně se ukázalo, kde je herní kvalita. Bylo poznat, že soupeř trénuje sedmkrát týdně se čtrnácti či patnácti hráčkami, zatímco my maximálně třikrát týdně s devíti. Tréninkový deficit není možné ošidit, navíc jsme měli zdravotní problémy," řekl trenér Veselí Slavomír Varga.

Most je dál v tabulce druhý o bod za Michalovcemi, které podobně jednoznačně zvítězily na palubovce ŠKP Bratislava 36:17.

Ze tří českých týmů dnes na Slovensku uspěla jen Poruba, jež vyhrála v Trenčíně vysoko 37:17. Házenkářky Písku totiž prohrály na palubovce Partizánskeho 18:27.

Házenkářky Zlína ještě deset minut před koncem vedly nad Prešovem o šest branek 24:18. Soupeř ale sedmi góly za sebou výsledek otočil a ukončil sérii čtyř porážek. "O naší prohře rozhodly nevynucené chyby v přesilovce, když jsme vedli o šest branek. Soupeř hrál agresivně a neměl co ztratit," řekl zlínský trenér Peter Sabadka.

Za bezpečného vedení přitom už poslal na hřiště hráčky širšího kádru. "Doufal jsem, že se náhradnice dostanou do tempa a něco ukážou, stal se ale naprostý opak. Hrály zcela alibisticky," prohlásil.