Evropská a Konferenční liga UEFA

Házenkářky Mostu neuhájily v Michalovcích první příčku

Praha - Souboj neporažených týmů interligy a zároveň úřadujících mistryň vyhrály házenkářky Michalovců. Nad Mostem doma zvítězily 21:19 a odpoutaly se od českých rivalek na dvoubodový rozdíl. Před Most se může dostat v neděli pražská Slavia po dohrávce 6. kola s Olomoucí.

Mostecké hráčky dnes na východě Slovenska skvěle začaly. V 9. minutě vedly 6:1, ale v závěru poločasu se nemohly prosadit a Michalovce vývoj otočily. Navzdory závěrečnému tlaku už hostující tým porážku neodvrátil.

"Na konci prvního poločasu nás postihla střelecká impotence. Vstup do zápasu byl dobrý, začali jsme nebojácně. Měli jsme ale slabou efektivitu střelby, tuším padesát procent, a s tím se v Michalovcích vyhrát nedá," řekl mostecký kouč Dušan Poloz.

Na Slovensku neuspěl ani Zlín, který prohrál v Partizánskem 21:29. Z "mezinárodního" souboje vyšlo vítězně jen Veselí nad Moravou po výsledku 34:28 proti Šale.