HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Házenkářky Mostu nestačily v souboji šampionů na Michalovce

Praha – Házenkářky Mostu prohrály v interligovém souboji českého a slovenského mistra v Michalovcích 26:30, třebaže ještě v poločase vedly o tři branky. V druhém utkání rankářka Slavie Petra Kudláčková dostala od hráček Písku jen jedenáct gólů a Pražanky doma v předehrávce druhého kola zvítězily vysoko 28:11.

Házená
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Házenkářky Mostu držely na Slovensku vedení až do 48. minuty, pak ale Iuventa vyrovnala na 23:23 a nezadržitelně kráčela za druhým vítězstvím v sezoně. Českému týmu v závěru chyběla vyloučená Jeřábková, s osmi brankami nejlepší střelkyně zápasu.

Přestože slávistky Písek jasně přehrály, nebyla jejich trenérka Petra Vítková spokojená. "V prvním poločase jsme se snažily hrát rychle, ale pramenily z toho chyby v útočné fázi. I když jsme dostaly málo branek, tak naší herní kvalitě to neodpovídalo. Nadstandardní výkon předvedla Petra Kudláčková v brance," uvedla Vítková na svazovém webu.

Slavii čeká o víkendu vstup do Poháru EHF, Most odehraje oba pohárové zápasy v příštím týdnu doma.