Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Před Velkou pardubickou

Házenkářky Mostu doma utrpěly debakl s Bietigheimem

Velký výprask schytaly v úvodním zápase Ligy mistryň házenkářky Mostu s Bietigheimem 23:46. Šesti góly přispěla k vítězství německého šampiona v Mostě česká reprezentantka Veronika Malá, která byla spolu s Julií Maidhofovou nejlepší střelkyní hostujícího celku. Českým mistryním nepomohlo ani sedm branek Valerie Smetkové.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkářky Mostu utrpěly vysokou porážku

Právě Malá otevřela v první minutě skóre zápasu. Mostu se povedlo vyrovnat zásluhou sedmimetrového hodu Adély Stříškové, ale pak už si německý favorit začal budovat náskok. Poločas Bietigheim vyhrál 23:12 a ani po přestávce nepolevil. Svou úctyhodnou sérii protáhl o 56. vítězství v soutěžních zápasech.

"Byl to opravdu těžký soupeř. Možná nejtěžší ze skupiny, i když nás čeká několik takto těžkých zápasů. Hlavní rozdíl byl v tom, že Bietigheim trestal každou naši chybu. Měli velmi vysokou úspěšnost střelby," řekl asistent trenéra Ondřej Václavek televizní stanici Sport1. "Ale v určitých pasážích jsme jim byli vyrovnaným soupeřem. Utekla nám první desetiminutovka a na konci už byli prostě rychlejší, měli více sil. Ukázalo se, že ještě máme před sebou hodně práce," prohlásil Václavek.

"Nemáme jinou možnost než hrát na maximální riziko. V poločase jsme holky žádali, aby převzaly odpovědnost na sebe a nebály se hrát jedna na jednu. Je to jediná cesta. Když se podíváme na týmy kolem nás a postavy jejich hráček, tak jsou vyšší než my. Musíme hrát rychle kolem nich a prosazovat se jeden na jedna," řekl mostecký asistent.

"S prvním zápasem jsme spokojeni. Všichni na to byli natěšení. Tým podal vyrovnaný výkon. Málo jsme chybovali a byli koncentrovaní v útoku. Díky tomu jsme vyhráli," pochvaloval si kouč Bietigheimu Markus Gaugisch na klubovém webu.

Další zápas v prestižní soutěži čeká Severočešky za týden na hřišti Odense, které na úvod osmičlenné skupiny A podlehlo Ferencvárosi.

Most hraje skupinu Ligy mistryň podruhé. Před třemi lety, kdy byly ve skupině jen čtyři týmy, obsadil poslední místo s bilancí jedné výhry a remízy a čtyř porážek.

Házenkářská Liga mistryň - 1. kolo:

Skupina A:

Most - Bietigheim 23:46 (12:23)
Nejvíce branek: Smetková 7, Stříšková 4/4, Mikulčík 3, Cholevová 3/1 - Malá 6, Maidhofová 6/3, I. Smitsová a Kudlaczová-Glocová po 5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články