Házenkářky Kynžvartu si čtvrtfinále Evropského poháru nezahrají

Házenkářky Kynžvartu dohrály v Evropském poháru v osmifinále. V dnešní domácí odvetě s Gjorče Petrov sice vyhrály 34:33, ale severomakedonský celek posunula do čtvrtfinále výhra 32:29 z úvodního utkání.

Hráčky Házené Kynžvart
zdroj: hazena-kynzvart.cz

Po tříbrankové prohře z prvního zápasu v Severní Makedonii byly házenkářky Kynžvartu stále blízko postupu do čtvrtfinále. V Chebu však i přes domácí publikum neuspěly a jejich cesta v soutěži skončila.

Kynžvart nezačal dobře, první poločas ztratil skórem 16:20, ale přesto dokázal zápas ještě po přestávce zdramatizovat. Nejdříve se díky Šárce Kapustňákové dotáhl na rozdíl dvou branek a pak po sérii šesti gólů dotáhl obrat.

Necelou minutu před koncem se dokonce ujal vedení 34:32 a jedna branka jej dělila od vymazání ztráty z prvního utkání. Hostující hráčky ale okamžitě rovněž skórovaly a další drama nedovolily.

Sestřih utkání Kynžvart – Gjorče Petrov

Odveta osmifinále Evropského poháru házenkářek:

Kynžvart – Gjorče Petrov (Sev. Mak.) 34:33 (16:20)

Nejvíce branek: Patrnčiaková 8, Bezrukovová 6, Dvořáková 5 – Nikolovská a Damjanovská po 6, Kolarovská, Jankulovská a Rizoská po 5. První zápas 29:32, postoupil Petrov.