Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Beach Pro

Házenkářky Knedlíková s Jeřábkovou si zahrají finále Ligy mistryň

České házenkářky Jana Knedlíková a Markéta Jeřábková postoupily s Kristiansandem do finále Ligy mistryň, v němž je v neděli čeká Györ. Jeřábková se na semifinálové výhře 33:27 nad Metami podílela 12 brankami a spolu s brankářkou Katrine Lundeovou měla největší zásluhu na postupu Vipers.

Jana Knedlíková v dresu Kristiansandu
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Nikola Krstic

V základní skupině Kristiansand s Metami dvakrát prohrál, ale tentokrát především díky pětigólové šňůře ve druhé půli zvítězil. Čtyřnásobná vítězka Ligy mistryň Knedlíková k tomu přispěla dvěma góly.

Nejlepší střelkyně zápasu Jeřábková si vytvořila gólové maximum v evropských pohárech. Více branek ve Final Four dala pouze její současná spoluhráčka Švédka Isabelle Gulldénová před šesti lety.

Dvaatřicetiletá Knedlíková prestižní soutěž vyhrála třikrát právě s Györem a loni poprvé s norským klubem. O šest let mladší Jeřábková může cennou trofej získat poprvé.

Závěrečný turnaj Ligy mistryň hostí v Budapešti nová hala MVM Dome, kterou v lednu pokřtil evropský šampionát házenkářů. Téměř doma v ní jsou hráčky Györu, které si díky výhře 32:27 nad Esbjergem zajistily rekordní devátou finálovou účast.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články