Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Házenkářky čeká Norsko, Srbsko a Ukrajina

Monako - České házenkářky se v základní skupině mistrovství Evropy utkají s obhájkyněmi prvenství z Norska, Ukrajinou a domácím Srbskem. Rozhodlo o tom dnešní losování v Monaku. Turnaj se uskuteční od 4. do 16. prosince.

Házená
zdroj: ČTk

Svěřenkyně trenéra Jana Bašného postoupily na evropský šampionát po osmi letech. Základní skupinu A odehrají v Bělehradu, dalšími pořadatelskými městy jsou Niš, Novi Sad a Vršac. Mistrovství Evropy mělo původně uspořádat Nizozemsko, před dvěma týdny se však z finančních důvodů šampionátu vzdalo.

Norky v poslední době vyhrály vše, co mohly. Po triumfu na olympijských hrách v Pekingu zvítězily i na loňském mistrovství světa, evropský šampionát předloni opanovaly dokonce už počtvrté za sebou. Jen v roce 2009 skončily na MS třetí. Do další fáze turnaje postoupí z každé skupiny tři týmy.

Rozlosování ME:Skupina A (Bělehrad): Norsko, Ukrajina, Srbsko, Česko.Skupina B (Niš): Švédsko, Francie, Dánsko, Makedonie.Skupina C (Novi Sad): Chorvatsko, Německo, Maďarsko, Španělsko.Skupina D (Vršac): Rumunsko, Černá Hora, Rusko, Island.

Hlavní zprávy