Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Házenkářkám premiéra pod novým trenérem nevyšla. Ve Švédsku dostaly výprask

Pořádným výpraskem skončila premiéra norského trenéra Benta Dahla na lavičce českých házenkářek. Reprezentantky prohrály v prvním ze dvou přípravných zápasů ve Švédsku vysoko 20:36.

Dahl, který v létě nahradil nečekaně odvolaného dlouholetého trenéra národního celku Jana Bašného, se v září s novými svěřenkyněmi sešel na prvním přípravném kempu a v tomto týdnu s nimi absolvuje úvodní zápasy nové sezony. Po dvou utkáních ve Švédsku se reprezentantky od úterý do čtvrtka představí na tradiční turnaji čtyř O štít města Chebu.

"Bolí to, jelikož to byl náš první zápas pod novým trenérem. Myslím, že si to všechno musí sednout. Byl to náš první zápas, což se asi ukázalo. Na začátku to nebylo úplně ideální, postupem času to bylo lepší a lepší. Jsem přesvědčená, že druhý zápas se nám povede daleko víc," řekla spojka Charlotte Cholevová, která byla se čtyřmi góly nejlepší českou střelkyní.

Vstup do prvního zápasu Dahlovým svěřenkyním vůbec nevyšel a rychle nabraly čtyřgólové manko. Seveřanky, které se na rozdíl od českého týmu chystají na listopadové mistrovství Evropy, dominovaly a po 20 minutách vedly už dvouciferným rozdílem.

Hostující výběr tápal v ofenzivě a za úvodních 23 minut jen dvakrát skóroval. Až chvíli před pauzou daly Češky několik branek, o poločase přesto odcházely do kabin s velmi nepříznivým skóre 6:17. Po změně stran se Dahlovy svěřenkyně zlepšily, ale závěr už opět patřil pátému týmu z loňského mistrovství světa. O 16 branek naposledy prohrál národní celek vloni v evropské kvalifikaci ve Francii (22:38).

Reprezentantky se představily v zápase poprvé od dubna, kdy neuspěly v závěru kvalifikace. Nejbližší soutěžní duely čekají národní tým až v příštím roce v play-off o mistrovství světa, soupeře Češkám teprve určí los.

Švédsko - Česko 36:20 (17:6)

Sestava Česka: Kudláčková, Řezáčová - Jeřábková, Kuxová, Kordovská, Šustáčková, Mikulášková, Kovářová, Cholevová, Malá, Stříšková, Drozdová, Andrýsková, Stellnerová, Franková, Zachová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články