Házenkáři Zubří zdolali Duklu a vedou extraligu

Praha - Extraliga házenkářů má nový vedoucí tým. Do čela tabulky se po druhém kole nadstavbové části dostalo Zubří, které dnes v Praze porazilo obhájce mistrovského titulu Duklu 29:25. Oba týmy získaly stejný počet bodů, Zubří má o 33 gólů lepší skóre.

Házená
zdroj: ISIFA/ČT24

Po celý první poločas si protivníci, jejichž oba předchozí vzájemné zápasy skončily v základní části extraligy nerozhodně, nedokázali vytvořit výraznější náskok, do šaten šlo s minimálním vedením Zubří. Po změně stran ale hosté v úvodních pěti minutách odskočili na rozdíl čtyř branek, a to se ukázalo jako rozhodující faktor pro další průběh utkání.

Dukla ještě dokázala vykřesat naději na bodový zisk, když v závěru snížila na 25:27, ale zuberští svěřenci trenéra Jiřího Miky po oddechovém času potvrdili vítězství posledními dvěma brankami zápasu.

Na třetím místě je s pětibodovým odstupem Karviná, která prohrála v Lovosicích 28:33.

Výsledky 2. kola nadstavby extraligy házenkářů

Skupina o 1.-6. místo:

Dukla Praha - Zubří 25:29 (13:14)

Nejvíce branek: Šik a Kotrč 6/1, Kastner 4 - Stržínek a Hanták po 7, Mičkal 5/2. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3. Vyloučení: 6:5. ČK: Stržínek. Diváci: 450.

Lovosice - Karviná 33:28 (13:12)

Nejvíce branek: Motl 8/3, Krahulík a Škvařil po 7 - Chudoba 9/3, Vančo a Petrovský po 5. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 430.

Přerov - Jičín 28:39 (13:18)

Nejvíce branek: Pernička 7/3, Plšek 7, Mužík 5 - Kraus 8, Zeman 7, Vocásek a Kvasnička po 6. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Sedmimetrové hody: 4/3 - 0. Vyloučení: 3:7. Diváci: 148.