ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Házenkáři Zubří i nadále válí, Plzeň je o skóre druhá

Praha – Pouze sedm gólů dělí v házenkářské extralize prvního s druhým. V čele se po 8. kole drží Zubří, které deklasovalo Přerov 43:26. Stejnou bilanci sedmi výher a jedné prohry má také druhá Plzeň, která ve šlágru porazila Duklu Praha 30:22. Na třetí příčku se před reprezentační přestávkou posunula Karviná, která zdolala KP Brno 31:28.

Házenkář Zubří Jan Zahradníček
zdroj: isifa/MAFRA/Luděk Ovesný

Poslední Přerov, jenž v této sezoně ještě nebodoval, dokázal s favoritem držet krok jen v úvodu utkání. Do poločasu si domácí vypracovali devítigólové vedení a v druhé půli už soupeře k ničemu nepustili.

Plzeňští házenkáři začali zápas náporem a postupně si vypracovali až sedmibrankový náskok. Po první čtvrthodině se ale hráči Dukly zklidnili, přestali dělat chyby a do přestávky snížili na rozdíl dvou gólů. V úvodu druhé půle dokázali hosté manko ještě zmenšit, pak ale Plzeň pětigólovou šňůrou znovu odskočila a páté vítězství v řadě už nepustila.

Sestřih házenkářského utkání Plzeň - Dukla

"Dramatické utkání, prohra o osm branek je pro nás krutá. Začátek zápasu nám nevyšel a mladí kluci se dlouho rozkoukávali," konstatoval trenér hostů Jiří Kotrč s tím, že Plzeň má zkušené mužstvo, které si v závěru dokázalo náskok pohlídat.

Vydařený vstup do zápasu si pochvaloval trenér domácích Martin Šetlík. "Pak ale přišly chyby a hosté se brejky dostali na dostřel. Věděli jsme, že máme zraněné pivoty, takže jsme sestavu přeskládali," řekl Šetlík.

Karviná si po vyrovnaném prvním poločasu, který otočila ve svůj prospěch až pětigólovou šňůrou v závěru, ve druhé půli náskok před Brnem kontrolovala a uhájila výhru o tři góly.

"Dnes mohu říct, že jsme určitě nebyli v zápase lepším týmem. Dělali jsme chyby v útoku, zbytečně jsme stříleli ukvapeně. Nedařil se nám rychlý přechod do útoku, ve kterém nás Brno válcovalo," uznal kvality soupeře trenér Karviné Jaroslav Hudeček. K výhře jeho týmu pomohla lépe fungující obrana a postupný útok.

Posun z předposledního místa se nevydařil Zlínu, jenž podlehl těsně 18:19 v Jičíně. Domácí v závěru soupeři odskočili na rozdíl tří branek, bojovným hostům se podařilo snížit, ale na bod už nedosáhli. "Vítězství je více šťastné než zasloužené, Zlín podal kompaktní výkon a vzhledem k průběhu zápasu by byla i remíza spravedlivá," uznal kouč Jičína Aleš Babák.

Extraliga házenkářů - 8. kolo:

Litovel - Frýdek-Místek 25:32 (9:14)
Nejvíce branek: Šmíd 7, Juříček 4, Mičola a Schmalz po 3, - Petrovský 10/5, Strack 6, Klaban 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/5. Vyloučení: 6:4. Diváci: 446.

Jičín - Zlín 19:18 (10:9)
Nejvíce branek: Krahulec 6/2, Král 6/1, Klouček a Kubík po 2 - Dujčák 4/3, Zbránek, Poloz a Doležel po 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/3. Vyloučení: 8:9. ČK: Šebek (Jičín). Diváci: 540.

Zubří - Přerov 43:26 (21:12)
Nejvíce branek: Řezníček 9/2, Dědek a Bechný po 5 - Hradil, Buček a Pernička po 7. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/0. Vyloučení: 1:3. ČK: Valášek (Přerov). Diváci: 900.

Lovosice - Hranice 28:28 (17:13)
Nejvíce branek: Motl 8/2, Jonáš 5, Landa 4 - Rachač 9/1, Mičkal 5, Třeštík 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 2:7. Diváci: 250.

Karviná - KP Brno 31:28 (17:14)
Nejvíce branek: Mlotek 8, L. Veřmiřovský a Chudoba po 7 - Hubáček 6, Dostalík 4, Aspridis 4/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 670.

Plzeň - Dukla Praha 30:22 (15:13)
Branky: Linhart 9, M. Škvařil 7, Vinkelhöfer 6 - Kotrč 9/1, Šůstek 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 - 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1160.