Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pardubické rovinové dostihy

Házenkáři ztratili sedmibrankový náskok a v přípravě jen remizovali s Argentinou

Čeští házenkáři remizovali v přípravném utkání v Chebu s výběrem Argentiny 26:26. Reprezentanti vedli až o sedm branek, ale v závěru náskok neudrželi, když v posledních sekundách inkasovali vyrovnávací gól ze sedmimetrového hodu. Češi tak mají ze čtyř přípravných zápasů na přelomu roku bilanci jedné remízy a tří porážek.

Utkání Česko - Argentina
zdroj: chf.cz autor: Alžběta Vejrostová

Reprezentanti nejprve na konci prosince prohráli oba zápasy na přípravném turnaji v Polsku s Rumunskem i Japonskem a v minulém týdnu neuspěli ani na hřišti pořadatele světového šampionátu Německa.

Proti Argentině, která na rozdíl od českého týmu rovněž bude startovat na MS, národní celek začal dobře a 40 minut dominoval.

Do poločasu šli reprezentanti s náskokem 13:10 a šňůrou čtyř gólů po změně stran odskočili už na sedm branek.

Trenéři Jan Filip s Danielem Kubešem postrádali některé marody a v závěru za zdánlivě rozhodnutého stavu nasadili mladíky, aby nasbírali mezinárodní zkušenosti.

Ještě v 55. minutě si domácí tým udržoval čtyřbrankové vedení, ale v samém závěru se začal náskok povážlivě snižovat.

Reprezentanti od stavu 26:22 nedali více než pět minut gól a nakonec o vítězství přišli, i když mezi tyčemi chvílemi doslova čaroval gólman Galia.

Argentinci v posledních dvou minutách využili přesilovku k vyrovnání, o které se zasloužil ze sedmičky Sebastian Simonet.

Je nám líto, video expirovalo.
Házenkáři v přípravě remizovali s Argentinou

"Bylo to drama. Chtěli jsme vyhrát a to se nám nepodařilo. Vedli jsme docela vysokým rozdílem a nechali jsme pak hrát všechny hráče. Pro nás to byl prostě test, chtěli jsme je vyzkoušet i v těchto okamžicích. Konec jsme pak trošku nezvládli. Dostali jsme se do čtyř, dohrávali jsme v oslabení a soupeři se podařilo vyrovnat," uvedl Filip.

"Nicméně my to považujeme za důležitou prověrku, vyzkoušeli jsme hráče na této úrovni a byla tam řada pozitivních věcí, zejména v prvním poločase. Potom už to trochu haprovalo, obrana nebyla tak agresivní jako prvních 40 minut. Pro nás jsou mladí hráči těmi, s kým můžeme do budoucna počítat. Máme tady tři ještě mládežnické reprezentanty a je ideální, že se mohli obouchat v takovém zápase," dodal kouč.

Český celek se znovu sejde až před jarním pokračováním evropské kvalifikace, kterou zahájil dvěma výhrami.

"Byl to vyhraný zápas a to se nám v kvalifikaci nesmí stávat. Tam bude rozhodovat každý bod," podotkl Galia.

Česko - Argentina 26:26 (13:10)

Sestava a branky Česka: Mrkva, Galia - Hrstka 4, Bečvář 4, Horák 2, Štěrba, Piroch, Petrovský 1, Škvařil 2, Vančo 4, Zdráhala 3, Poloz 1, Patzel, Dokoupil, Mubenzem 3, Monczka 2, Zeman.

Nejvíce branek Argentiny: Pizzaro 5. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/1. Vyloučení: 3:0. Diváci: 1100.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy