Házenkáři Plzně zametli s Brnem a v lize vyhráli posedmé za sebou

Posun na druhé místo zaznamenali házenkáři Plzně. V 8. ligovém kole deklasovali 36:23 KP Brno a vyhráli posedmé v řadě. Na opačném konci tabulky pokračuje nepříznivá série Hranic, které po porážce 25:29 s Novým Veselím padly i v osmém zápase v sezoně.

Hráči Talentu Plzeň při taktické poradě v průběhu utkání
zdroj: Facebook - Talent Plzeň autor: Facebook - Talent Plzeň

Plzeň, která jedinou dosavadní porážku zaznamenala v úvodním kole s Novým Veselím, o vítězství rozhodla ve druhém poločase. Brno sice nejprve snížilo na rozdíl jediné branky, ale domácí poté odskočili šesti góly za sebou a zlomili odpor soupeře.

Tápající Hranice mohly dlouho pomýšlet i na vítězství. Po poločase vedly 11:10 a vyrovnaný krok s favoritem držely i ve druhé půli. Nové Veselí ale za nepříznivého stavu 17:18 dokázalo čtyřmi góly za sebou skóre otočit a náskok už udrželo až do konce.

Hranice tak zůstaly bez bodu poslední. Nové Veselí je se ziskem 12 bodů o skóre čtvrté za Lovosicemi. První místo patří s 16 body Karviné, za kterou Plzeň zaostává o dva body.