MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Házenkáři Plzně vstoupili do nadstavbové části vítězstvím

Plzeň - Vítězně vstoupili do nadstavbové části extraligy házenkáři Plzně. Lídr skupiny hrající o titul porazil čerstvé držitele Českého poháru z Dukly Praha 26:22 a před víkendovým programem vede tabulku o dva body před Lovosicemi, které porazily Frýdek-Místek 23:21. Dukla má na posledním místě už o devět bodů méně. Plzeň a Lovosice čeká v příštím kole vzájemný zápas.

Házená
zdroj: Isifa

Plzeň rozhodla vyrovnaný zápas až v poslední desetiminutovce. V ní ani jednou neinkasovala a otočila výsledek ze stavu 20:22. Od 24. minuty přitom Západočeši hráli bez svého nejlepšího střelce Milana Škvařila, který si vykoledoval červenou kartu za faul na polovině hřiště. Za této situace potvrdil pozici dvojky mezi plzeňskými kanonýry Petr Linhart se sedmi góly.

Ačkoliv Frýdečtí přijeli do Lovosic jen s osmi hráči do pole, favorit zlomil jejich odpor až po změně stran. V úvodu druhého poločasu vedl Frýdek-Místek ještě 14:12, pak však skoro čtvrthodinový úsek vyhráli domácí 7:1 a vítězství přes pokračující odpor soupeře udrželi.

Na třetí místo se posunuly Hranice, které zvítězily na palubovce mistrovského Jičína 24:18 a vyměnily si s ním pořadí. Domácí propadli ve druhém poločase, ten první prohráli jen o gól.

Extraliga házenkářů - 1. kolo nadstavby:

Plzeň - Dukla Praha 26:22 (12:11) Nejvíce branek: Linhart 7, Petrovský 6/3, Vinkelhöfer 4/1 - Jeníček 4, Piskač 4/2, Syřínek a Bělohlav po 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 7/4 - 3/3. Vyloučení: 0:3. ČK: 28. Škvařil (Plzeň). Diváci: 980.

Lovosice - Frýdek-Místek 23:21 (12:13) Nejvíce branek: Klimt 6, Landa 3, Motl 3/1 - Dyba 6, Strack 4, Mynář 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 8:3. Diváci: 500.

Jičín - Hranice 18:24 (9:10) Nejvíce branek: Hlava a Naimann po 4, Skopal 3 - Stržínek 6, Čadra a Šíra po 4, Galus 4/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 3:2. ČK: 30. Brož (Hranice). Diváci: 640.