Házenkáři Plzně udrželi vedení v tabulce, ve vyrovnaném zápase porazili Karvinou

Na programu 20. kola extraligy v házené bylo atraktivní utkání ze špičky tabulky. V dramatickém zápase prvního celku tabulky s druhým byli nakonec úspěšnější házenkáři Plzně, a upevnili tak svou pozici v čele tabulky. Plzeň porazila Karvinou poměrem 28:26.

Sestřih utkání Karviná – Plzeň

Plzeň porazila svého největšího rivala posledních let i podruhé v extraligové sezoně, Baník zase vyřadil Talent tým z domácího poháru. Západočechy táhli devítigólový Marko Čurčič a autor osmi branek Jakub Douda.

Na třetí místo tabulky se posunuly Lovosice, jež i díky jedenácti gólům Jana Kupy vyhrály 27:26 v Kopřivnici a předstihly Brno. Královo Pole nečekaně jednoznačně prohrálo 23:31 na hřišti devátého Jičína, jenž bojuje o play-off.

Poslední postupovou osmou příčku drží s náskokem tří bodů Zubří, které zachránilo alespoň bod v téměř ztraceném utkání proti Dukle. Valaši prohrávali po prvním poločase o sedm branek a pět minut před koncem ještě o čtyři, dokázali však dovést duel k remíze 29:29. Tři z posledních čtyř gólů zápasu vstřelil Tomáš Mičkal, autor osmi branek.

Chance extraliga házenkářů – 20. kolo:

Kopřivnice – Lovosice 26:27 (13:13)
Nejvíce branek: Polcar 5, Střelec, Brito a Bukovský po 4 – Kupa 11/5, Hniďák 6, Holubec 3.

Strakonice – Hranice 27:25 (13:14)
Nejvíce branek: Nolč 8, Němec 7/2, M. Nejdl a Sedláček po 3 – Pelák 11, Korger 8, Piwko 3/1.

Jičín – KP Brno 31:23 (14:12)
Nejvíce branek: J. Dolejší 10/2, Hlava, Matouš a M. Hájek po 4 – Vukičevič 7/4, Kocich a Bosák po 4.

Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 26:28 (10:13)
Nejvíce branek: Nantl 6, Solák 5, Patzel a Široký po 4, Harabiš 4/2 – Čurčič 9/1, J. Douda 8, Škvařil 5.

Zubří – Dukla Praha 29:29 (13:20)
Nejvíce branek: Mičkal 8/4, Mika a Bajer po 4 – Dokoupil 7, Březina a Hlinka po 5.