Golfista roku

Házenkáři Plzně jdou do čela tabulky, vedoucí Zubří totiž zaváhalo v Karviné

Lovosice – Vedoucí Zubří zaváhalo v zápase proti Karviné, která ale přišla o zraněného reprezentanta Jana Užeka, a po nezvládnutém druhém poločasu odjelo s prohrou 19:25. Zubří tak přenechalo první místo v tabulce Plzni, která si poradila s Lovosicemi. Ještě v poločase vedli Lovosičtí o čtyři branky, ve druhé půli ale přišel plzeňský obrat, a hosté tak nakonec zvítězili 29:22.

Sestřih házené: Lovosice - Plzeň

V poločase byl stav duelu v Karviné 12:12, pak ale zuberští hosté doplatili na vyloučení a také na střelecký výpadek trvající 11 minut. Lví podíl na vítězství měl i Mokroš v domácí brance. Zubří kleslo za Plzeň vinou horšího skóre.

"Konečně kluci zahráli jako tým. Začátek byl sice nervózní, ale později už to šlo. Dařilo se nám pohybem roztahovat obranu hostů. Druhý poločas nám všechno vycházelo a hodně pomohl Peťa Mokroš, který to zavřel," řekl hrající asistent Baníku Alexandr Radčenko.

Plzeň v hale lovosických Lovců prohrávala v poločase 13:17, jenže pak trestala technické chyby domácích a během pár minut vymazala jejich náskok. Lovosice už se nechytly, za půli daly jen pět gólů a navíc dohrávaly bez vyloučeného lídra Motla, jenž dostal červenou kartu za nastřelení Štochla do hlavy při sedmimetrovém hodu.