V šachu

Házenkáři Plzně deklasovali Jičín, v čele se drží Zubří

Praha - Házenkáři Plzně porazili v 10. kole extraligy Jičín vysoko 31:18 a dotáhli se na vedoucí Zubří, které udrželo první místo zásluhou o tři branky lepšího skóre. Západočeští obhájci titulu rozhodli zápas dvou posledních mistrů už v prvním poločase, v němž si vybudovali jedenáctigólový náskok.

"Naším velkým problémem je útočná fáze. Šest branek za poločas je beznadějné. Patnáct minut jsme drželi krok, ale pak přijdou technické chyby a je rozhodnuto," uznal asistent jičínského trenéra Aleš Babák.

Pražská Dukla vyhrála přestřelku v Karviné 35:33. I v souboji střeleckých individualit uspěli hosté, autor 12 branek David Šůstek předčil domácí oporu Lubomíra Veřmiřovského o jeden gól.

"Soupeř měl lepší brankáře a za to, co Dukla předvedla, si výhru zasloužila. Hlavní naší chybou bylo to, že jsme nedokázali zabránit gólům z rychlých útoků," řekl na svazovém webu karvinský asistent Jaroslav Hudeček.

Výsledky 10. kola extraligy házenkářů

Hranice - Přerov 35:15 (17:7)

Nejvíce branek: Mičkal 9, Rachač 6, Brož 5 - Pernička 7, Buček 4, Hradil 3. Rozhodčí: Bruna, Halada. Sedmimetrové hody: 1/0 - 1/0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 265.

Karviná - Dukla Praha 33:35 (17:18)

Nejvíce branek: Veřmiřovský 11/1, Chudoba 10/3 - Šůstek 12/1, Jeníček 7, Kotrč 6/1. Rozhodčí: Freiser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 750.

Plzeň - Jičín 31:18 (17:6)

Nejvíce branek: Linhart 8, Tonar 6/3, L. Petrovský 5 - Skopal 4/2, Bareš 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 850.

Litovel - KP Brno 24:29 (9:15)

Nejvíce branek: Schmalz 5, Konšel 4, Mičola 3/1, Dolák 3 - Hubáček 7, Aspiridis 6/1, Hajčman 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/2 - 2/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 449.

Lovosice - Frýdek-Místek 33:31 (17:15)

Nejvíce branek: Motl 6/1, Klimt 5/2, Jonáš 5, Miko, Malý a Landa po 4 - Strack 8, Petrovský 6/2, Petřík 4. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 5:6. Diváci: 575.

Zubří - Zlín 35:29 (19:14)

Nejvíce branek: Řezníček 9/3, Bechný 5/1, Hrstka 5, Zahradníček a Kašpárek po 4 - Indrák 8, Zbránek 7, Dučák 4/2, Poloz 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 5:7. Diváci: 850.