Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Házenkáři na úvod přípravného turnaje nestačili na Rusy

Lublin (Polsko) – Čeští házenkáři vstoupili do turnaje čtyř zemí v Polsku porážkou 19:22 s Ruskem. Sborná si od začátku vytvořila náskok, který si udržela celý zápas. V druhém utkání turnaje změří český celek v sobotu síly s Běloruskem. Turnaj v Polsku je pro český celek přípravou na červnové play-off o postup na mistrovství světa. Reprezentace se v něm utká se Srbskem.

Čeští házenkáři
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Na výkonu českého týmu bylo patrné, že kvůli zdravotním potížím postrádá ofenzivní tahouny kapitána Jíchu s Horákem a také křídlo Sobola. Reprezentanti se v útoku trápili a marně hledali recept na výborně chytajícího ruského brankáře Bogdanova.

Sborná na startu odskočila do dvoubrankového vedení a postupně náskok navyšovala. Už v průběhu první půle narostla česká ztráta až na pět branek a na začátku druhého dějství už favorit vedl 17:11. Svěřenci Vladimíra Habera pak výrazně zlepšili obranu, dokázali se soupeři přiblížit až na rozdíl dvou branek, ale víc už duel nezdramatizovali.

Haber byl s výkonem poměrně spokojený. "Uhráli jsme solidní skóre. Jen škoda, že jsme udělali řadu technických chyb, které nás připravily o lepší výsledek," řekl Haber. "Rusové jsou silný tým, my jsme měli problémy se sestavou, zraněními hráčů. Nastoupila řada nováčků. Byla na nich znát nervozita z prvního mezistátního utkání, ale pokud budou takhle pokračovat, můžou se do reprezentace dostat natrvalo," uvedl Haber. "Věřím, že budeme v turnaji dobře pokračovat, pro sebevědomí hráčů je důležité vyhrávat," dodal.

ČR - Rusko 19:22 (9:13)

Sestava ČR: Štochl, Mrkva – Motl, Hrstka, Vinkelhöfer, Konšel, Bečvář, Sklenák, Stržínek, Stehlík, Kubeš, Šindelář, Hanisch, Petrovský, Linhart, Škvařil

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy