Házenkáři Lovosic zdolali Plzeň gólem v poslední sekundě, Dukla padla se Zubří

Po karanténě kvůli nákaze koronavirem se házenkáři Lovosic vrátili do extraligy vítězně, když triumf 33:32 nad Plzní trefil Jan Kupa v poslední sekundě. První duel po třítýdenní pauze naopak nevyšel pražské Dukle, jež podlehla 23:31 v Zubří.

Házená
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Lovosice stihly před nucenou přestávkou odehrát jen jedno vítězné utkání proti Novému Veselí, dnes se ale dlouho zdálo, že na něj nenavážou. Většinu zápasu vedl loňský mistr Plzeň. Domácí poprvé srovnali až v 52. minutě a poté už žádný tým nevedl o více než o jeden gól.

Na začátku 59. minuty byl ještě stav 32:31 pro hosty, pak ale srovnal Jaroslav Trkovský a v čase 59:59 skóroval z posledního útoku Kupa. Domácí hráč po odpískaném faulu vzal ze země při protestech Plzeňských míč a střelou pod horní tyč rozhodl. Bezprostředně po jeho trefě zazněla závěrečná siréna.

Pražská Dukla nenavázala na úvodní vítězství nad Maloměřicemi a v Zubří prohrála o osm branek. Valašský tým bodoval ve čtvrtém utkání poprvé v sezoně.