EP Benátky nad Jizerou

Házenkáři Lovosic prolomili sérii proher, vyzráli na trápící se Hranice

Extraliga házenkářů měla na programu poslední letošní zápas. V dohrávce čtrnáctého kola na severu Čech Lovosice využily domácího prostředí k výhře nad Hranicemi 30:25. Nejlepším střelcem utkání byl se sedmi góly domácí Lovec Václav Klimt, který současně vede tabulku kanonýrů soutěže.

Lovosicím proti Hranicím chyběl zraněný Josef Jonáš, přesto do zápasu vlétli lépe a díky rychlým trefám Malého si vypracovali vedení. Lovci mohli definitivně zlomit odpor soupeře ve chvíli, kdy hostující Mičola svým sedmimetrovým hodem trefil do obličeje brankáře Hrdličku a byl vyloučen. Jenže náskok se v přesilovce nepovedlo výrazně navýšit a poločasové skóre znělo 16:12.

Lovosice na závěr roku porazily Hranice

Úvod druhé půle patřil Hranicím a Bechný mohl po pěti minutách srovnat. Zákrok zápasu však předvedl Hrdlička, který Lovosicím svým výkonem výrazně pomohl.
Lovci, tažení sedmigólovým Klimtem nakonec porazili Hranice 30:25 a vánoční pauzu stráví narozdíl od svého soupeře na nesestupové příčce.

Extraliga házenkářů - 14. kolo:

Lovosice - Hranice 30:25 (16:12) Nejvíce branek: Klimt 7/2, Motl 6, Bouček 5 - Hub 6, Holiš a Tůma po 4, Pernička 4/2.