Házenkáři Lovosic ovládli i třetí duel proti Zubří a zajistili si bronz

Házenkáři Lovosic získali po osmi letech extraligovou medaili. Druhý nejlepší tým základní části vyhrál sérii o bronz se Zubřím 3:0 na zápasy, rozhodující bod vybojoval po obratu dnešní domácí výhrou 31:30.

Házená
zdroj: ČTK autor: Janošec Michal

Lovosice proměnily hned první mečbol navzdory tomu, že většinu zápasu dotahovaly ztrátu. Hosté vyhráli poločas 17:13 a v úvodní desetiminutovce druhé půle se dostali až do sedmigólového náskoku. Poté ale Lovci začali mocně stahovat a v 53. minutě devítigólový střelec Jaroslav Trkovský dvěma slepenými brankami srovnal a otočil na 29:28. Zubří poté dokázalo ještě jednou vyrovnat, ale Lovosice si už výhru vzít nenechaly.

Severočeský tým získal první extraligovou medaili od sezony 2014/15, kdy prohrál finále s Plzní.

Lovosice – Zubří 31:30 (13:17)

Nejvíce branek: Trkovský 9, Bogdanič 7/2, Hniďák 5 - Mazurek a Mořkovský po 7, Mizera 6. Konečný stav série: 3:0.