Česko - Rakousko

Házenkáři Lovosic gólem v poslední vteřině remizovali se Zubřím

Lovosice - Gólem v poslední vteřině rozhodli házenkáři Lovosic o konečné remíze se Zubřím 32:32. Lovosičtí přitom v utkání čtrnáctého kola Tipgames extraligy dvě minuty před koncem prohrávali o tři branky, ve vypjatém finiši však ztrátu stáhli. Lovosice remíza posunula na třetí místo tabulky, Zubří zůstalo osmé.

Házená
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

S devatenácti body zůstala ve vedení Plzeň. Házenkáři Jičína se v extraligové tabulce posunuli na druhé místo. V utkání 14. kola doma porazili Kopřivnici 29:21 a na Plzeň ztrácejí bod.

Karviná i bez několika zraněných a potrestaných hráčů doma porazila poslední Přerov 30:24. Na Petrovského hráli hosté osobní obranu, přesto vsítil sedm branek. Ještě o gól víc dal Vančo.

Pražská Dukla si v utkání proti Frýdku-Místku začala vytvářet rozhodující náskok už v polovině prvního poločasu. Lepší obrana a výborný výkon brankáře Petržaly vynesly favoritovi krátce po změně stran až desetigólové vedení a zbytek zápasu byl už jen formalitou.