Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Házenkáři kvůli omikronu v týmu přerušili přípravu na Euro

Do pátku přerušili házenkáři preventivně přípravu na mistrovství Evropy. Dva členové výpravy, z toho jeden hráč, zůstávají pozitivní na koronavirus a analýza u nich potvrdila variantu omikron. Nový případ nákazy v mužstvu nepřibyl, další testování bude v pátek. Do šampionátu mají svěřenci trenéra Rastislava Trtíka vstoupit 13. ledna v Bratislavě zápasem se Španělskem. Přímé přenosy z ME odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Češi zahájili závěrečnou přípravu na šampionát v Ostravě na začátku týdne a vstupní testy na koronavirus odhalily dva pozitivní případy. Jedním z nakažených je nejmenovaný hráč a druhým pak člen realizačního týmu. Trenér Trtík na závěrečný kemp povolal 21 házenkářů.

U obou nakažených byly také dnešní testy pozitivní a zároveň se potvrdila varianta viru omikron. "Kádr je i nadále za přísných protiepidemických pravidel separován na jednolůžkových pokojích," uvedl mluvčí házenkářského svazu Kryštof Rossmann.

"Páteční odběry budou z hlediska inkubační doby viru zásadní. Podle jejich výsledků se posléze v souladu s hygienickými pravidly Evropské házenkářské federace (EHF) určí další protiepidemický postup přípravy před šampionátem," doplnil.

Je nám líto, video expirovalo.
V týmu házenkářů zůstávají dva nakažení koronavirem, mužstvo přerušilo přípravu

Český tým má pro případ zhoršení situace připravené náhradníky. "V povinných termínech stanovených EHF se testují a hygienické podmínky účasti na šampionátu plní také dalších 14 hráčů širší nominace, kteří budou v případě šíření nákazy uvnitř týmu připraveni do turnaje naskočit," uvedl mluvčí.

Vedle českého týmu má pozitivní případy dalších sedm reprezentací včetně jednoho ze soupeřů Trtíkova výběru v základní skupině Švédska. Zbylým protivníkem je Bosna a Hercegovina. Do další fáze turnaje projdou z každé skupiny dva nejlepší celky.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články