Ostrava - Jihlava

Házenkáři KP Brno drží neporazitelnost

Praha - Házenkáři KP Brno udrželi neporazitelnost v extralize i na palubovce Karviné. V utkání 5. kola remizovali 29:29 díky Dostalíkovi, který v poslední minutě dvakrát vyrovnal. Brňané ztratili v sezoně teprve druhý bod a vedou neúplnou tabulku s dvoubodovým náskokem.

Hráči KP Brno
zdroj: ČT Brno

Karvinští v prvním poločase neustále vedli, nejvíce o pět gólů (10:5), ale postupně o náskok přišli a v poslední čtvrthodině dvakrát pustili soupeře do vedení. Nakonec měli domácí k výhře blíž, ale Dostalík osm sekund před koncem vyrovnal.

Plzeň si připsala vysokou výhru 37:25 nad Kopřivnicí, byť v poločase byl rozdíl jen jednogólový. Po změně stran ale spustili kanonádu domácí Bečvář s Linhartem, kteří se dohromady podělili o 21 gólů, a zařídili třetí plzeňskou výhru v sezoně.

Karviná - KP Brno 29:29 (14:12)

Nejvíce branek: Chudoba a Mlotek po 5, Petrovský 4 - Hastík 8/3, Hubáček 4. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 0 - 3/3. Vyloučení: 8:7. Diváci: 348.

Plzeň - Kopřivnice 37:25 (16:15)

Nejvíce branek: Bečvář 11, Linhart 10, Tonar 5 - Reček 7, Střelec 4, Hojník 4/2, Gřes 4/3. Rozhodčí: Kavulič, Točík. Sedmimetrové hody: 2/0 - 6/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 510.