ČEZ Extraliga 2023/2024

Házenkáři Karviné i Plzně vyhráli v extralize jen o gól

Karvinští házenkáři zvítězili v Novém Veselí 25:24 a v čele tabulky udrželi náskok jednoho bodu před Plzní. Ta v 15. kole extraligy rovněž vyhrála o gól, v domácím prostředí porazila Zubří 26:25.

Marek Monczka v dresu Karviné
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Karvinští obhájci titulu vedli v Novém Veselí pět minut před koncem o pět branek, nakonec však museli bránit nejtěsnější výhru. Domácí Kezič mohl z posledního útoku vyrovnat, nedokázal ale prostřelit karvinský blok.

"Odehráli jsme velmi dobré utkání proti v současnosti asi nejlepšímu českému týmu. Výsledek je pro nás možná až moc krutý. Podle mě jsme podali dobrý výkon a i za bojovnost jsme si bod zasloužili. V první půli jsme nedali tři sedmičky a dvě střely do prázdné branky a to možná rozhodlo," přemítal trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Nové Veselí vystřídal na třetím místě tabulky Jičín, který v pátek zvítězil v Hranicích 27:25.