EP Benátky nad Jizerou

Házenkáři Jičína porazili Lovosice a jsou v čele extraligy

Praha - Házenkáři Jičína jsou novými lídry nebývale vyrovnané extraligy. V 18. kole zvítězili v Lovosicích 30:22 a po páté výhře za sebou předstihli o bod dosud vedoucí Plzeň. Západočeši prohráli v Zubří 20:21.

V Lovosicích šlo o první místo v tabulce, na které mohl při bodové rovnosti před zápasem pomýšlet i aktuálně třetí domácí tým. Dal také první gól, ale pak vedl naposledy 5:4, načež šel před přestávkou do tříbrankového trháku soupeř. V úvodní čtvrthodině druhé půle Jičín náskok zdvojnásobil a s přehledem si desátou výhru v sezoně uhlídal.

Plzeň v Zubří vedla v prvním poločase až o tři branky, ale v gólově chudé druhé půli domácí tříbrankovou šňůrou otočili skóre. Až do konce se pak obě mužstva přetahovala o vedení. V předposlední minutě zlomil dlouho trvající nerozhodný stav 20:20 Černohorec Trifunovič.

Hranice - Frýdek-Místek

Západočeši zůstali o bod před Lovosicemi, ke kterým se po výhře 20:16 nad KP Brno přiblížila na jediný bod pražská Dukla. Ve vypjatém a nervózním utkání Pražné zhruba v polovině druhého poločasu odskočili soupeři na pět branek a v tabulce se mu vzdálili na tři body. Stejně bodů a deset vítězství jako Dukla má i Karviná, jež podle očekávání vyhrála na palubovce poslední Kopřivnice 34:29. Dvanáct gólů dal domácím Marek Vančo.

Hranice v nedělní dohrávce porazily Frýdek Místek. V gólově bohatém zápase měli favorizovaní domácí převahu, kterou stihli do poločasu vyjádřit i poměrně výrazně góly - vedli už o sedm branek. Frýdek-Místek se sice ve druhé polovině snažil dotahovat, přesto však prohrál 31:35.

Dukla Praha - KP Brno 20:16 (11:8) Nejvíce branek: Šik 5, Mráz a Kotrč po 3/1, Šiřínek 3 - Hastík 6/2, Dostalík 5. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 6/3 - 6/2. Vyloučení: 6:5. ČK: Sviták, Šik (oba Dukla). Diváci: 200.

Lovosice - Jičín 22:30 (12:15) Nejvíce branek: Jonáš 5/1, Brecko 4 - Kraus 9, Vocásek 7. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 900.

Zubří - Plzeň 21:20 (13:14) Nejvíce branek: Mičkal 7/2, Trifunovič 5 - Tonar 5, Linhart 4/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 800.

Kopřivnice - Karviná 29:34 (16:19) Nejvíce branek: Vermiřovský a Třeštík po 5, Jiří Gřes 5/4 - Vančo 12/1, Petrovský 6/1. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 4/4 - 7/4. Vyloučení: 7:9. Diváci: 210.

Hranice - Frýdek-Místek 35:31 (21:14) Nejvíce branek: Čadra 11, Rachač 7, Galus 6 - Kichner 10, Hes 6, Kalous 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/2 - 9/6. Vyloučení: 3:1. Diváci: 240.