Následuje
ODM 2020: Studio

Házenkáři Jičína obhajují titul, mezi favority však znovu nepatří

Praha – V roli obhájců titulu vstupují do nové extraligové sezony házenkáři Jičína. V nově dvanáctičlenné soutěži ale opět nebudou patřit mezi favority, největší šance se dávají posílené Plzni nebo Hranicím. Hrací systém extraligy se nemění, po dvoukolové základní části se tabulka rozdělí na dvě šestičlenné skupiny, lepší bude hrát o titul, ta horší o udržení. Jediným nováčkem soutěže je Zlín. Přímé přenosy z extraligy můžete sledovat v pravidelném nedělním čase 10:30 na ČT sport i našem webu.

Utkání Hranice - Jičín
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Jičín přišel o nejlepšího hráče Tomáše Babáka, který odešel hrát druhou německou ligu. "Naše ambice bez výrazné osobnosti a po zraněních v přípravě jsou stejné jako loni," řekl trenér Aleš Babák. Byl by rád, kdyby jeho svěřenci postoupili po základní části do elitní šestky pro nadstavbu.

Za největšího favorita soutěže je považována Plzeň. "Nejvíce posílila," shodli se kapitán Jičína Martin Bareš, brankář pražské Dukly Tomáš Petržala a lovosické křídlo Jiří Motl. Za další adepty na přední příčky označili Hranice. Nikdo nejmenoval vlastní tým. "To přináší smůlu a příliš velkou odpovědnost," usmál se Bareš.

O šestku pro nadstavbovou část by mělo bojovat osm až devět týmů. I Dukla, která oslabila a tým doplnila dorostenci. "Počítáme ztráty, ale to nestojí v cestě, aby Dukla hlásila útok na medailové pozice. Ty ambice musíme mít," řekl Petržala.

Nové vedení svazu se snaží nejvyšší domácí soutěž zatraktivnit. "Když bude soutěž vyrovnaná a napínavá, přitáhne lidi do hal," řekl Motl. Podle brankáře Petržaly je třeba hrát po vzoru nejlepších týmů. "Házená je postavena na hře spojek, ta se musí zkvalitnit. Nehrajme českou hru na proskakovanou," řekl Petržala.

Extraliga se měla po uplynulé sezoně zredukovat na deset týmů, červnové zasedání Exekutivy Českého svazu házené však naopak soutěž rozšířilo na dvanáct celků. Poslední celek loňského ročníku Přerov tak nesestoupil a extraligovou příslušnost si zajistil i poražený z baráže Zlín.

Před startem házenkářské extraligy
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy