Paralympijský magazín

Házenkáři Hranic nastříleli Litovli 42 gólů, Lovosice zůstávají stoprocentní

Praha - Házenkáři Hranic porazili ve 3. kole Litovel 42:32 a v tabulce se zařadili na třetí místo. Druhé Zubří, které přestřílelo Nové Veselí 33:22 má lepší skóre, vedou stoprocentně úspěšné Lovosice. Ty si v sobotu poradily s Brnem 32:27. Zápas Plzně s Duklou Praha, které v soutěži rovněž ještě neztratily ani bod, se hraje ve středu.

Přestřelku v Hranicích režíroval domácí kanonýr Zdeněk Čadra, jenž se trefil třináctkrát. Domácí mužstvo rozhodlo zápas v závěru prvního poločasu, kdy si vybudovalo osmigólový náskok.

I potřetí prohrál Jičín, který si z Karviné odvezl porážku 25:27. "Odjíždíme zklamaní, protože jsme neodehráli špatné utkání a nebyli jsme horším týmem. Nezachytili jsme začátek druhého poločasu, kdy si Karviná vybudovala náskok při hře v sedmi hráčích. Tam dokázala zkušeně využít nabízené šance," uvedl trenér hostů Aleš Babák.

Začátek zápasu v Lovosicích vyšel lépe Brnu. Hosté si z kraje utkání dokázali vytvořit dvoubrankový náskok. Lovci poprvé srovnali ve 13. minutě a od té doby se oba celky střídaly ve skórování. Závěr prvního poločasu patřil domácím, kteří využili přesilové hry a odskočili soupeři na poločasových 15:12. Zápas se definitivně zlomil v úvodní desetiminutovce druhého poločasu, kterou Lovosice vyhrály poměrem 6:2. Utekly tak Brnu již na rozdíl sedmi branek 21:14 a utkání s přehledem udržely do vítězného konce.

Házenkáři Zubří potvrdili dominanci zkušeností na své domácí palubovce. Do 22. minuty se hostující tým držel v kontaktu se soupeřem, v závěru poločasu si ale Zubřané vypracovali náskok, který už Veselí nezkorigovalo. "Zapracováváme mladé hráče a i ti dnes ukázali, že mohou mít pro náš tým obrovský přínos. Velmi mne těší fakt, že se výrazně lepší obrana, na které si chceme zakládat," uvedl kouč Zubří Andrej Titkov.