Házenkáři Frýdku-Místku po výhře odskočili Kopřivnici

Plzeňští házenkáři ve 23. kole extraligy deklasovali Zubří 37:27 a dál vedou tabulku o bod před Lovosicemi. Také druhý tým tabulky si připsal dvacáté vítězství v soutěži, ale na dva body se výrazně nadřel, než porazil domácí KP Brno 28:27 gólem sekundu před koncem.

Závěr a ohlasy utkání Frýdek-Místek - Kopřivnice

Lovci v Brně ztratili pětigólové vedení z prvního poločasu a pak ještě čtyři a půl minuty před koncem vedli 26:23. Potom ale třikrát za sebou inkasovali a o následné vedení, které jim zajistil s osmi brankami nejlepší střelec zápasu Tim Bogdanič, přišli sedm sekund před koncem.

Z posledního útoku ale ještě napřáhl z dálky Pavel Horák a druhým gólem v zápase zajistil Lovosicím první výhru v Brně po více než sedmi letech.

Královo Pole zůstalo po těsné porážce stále na prvním nepostupovém místě do play-off o bod za Kopřivnicí, která v derby podlehla domácímu Frýdku-Místku 31:37.

Plzeň, která je v novém roce stále stoprocentní, dovedl k pátému vítězství za sebou autor deseti branek Daniel Režnický. Mistrovská Karviná vyhrála 30:26 v hale sedmého Nového Veselí a na třetím místě má na Lovosice stále pětibodovou ztrátu, k dobru má ale ještě dohrávku s Frýdkem-Místkem.

Extraliga házenkářů - 23. kolo:

KP Brno - Lovosice 27:28 (13:16)

Nejvíce branek: Sekulič 6, Kukulovski a Bosák po 5 - Bogdanič 8/1, Stach 5, Trkovský 4.

Dukla Praha - Maloměřice 41:31 (24:20)

Nejvíce branek: F. Březina 9, Bolehovský 8, Dokoupil 6 - Koubek 7, Hliničan 6, Horut 4/2.

Frýdek-Místek - Kopřivnice 37:31 (19:14)

Nejvíce branek: Choleva 9/3, Mucha a Zbránek po 8 - Střelec 12/3, Čadra, Polcar a Lefan po 4.

Prešov - Hranice 28:20 (11:10)

Nejvíce branek: Michalka 7/1, Fenár 6, Chajan 4 - Siročák a Sirčo po 4, Dořičák 3.

Strakonice - Jičín 20:27 (14:13)

Nejvíce branek: Němec 5/2, Kaplan a A. Nejdl po 4 - J. Dolejší a Kovařík po 7, Matouš 4/1.

Talent tým Plzeňského kraje - Zubří 37:27 (15:10)

Nejvíce branek: Režnický 10, Kosteski a Stehlík po 5 - Mičkal 6/3, Šišák 4, Mořkovský, Mazurek, Cibulec a Mizera po 3.

Nové Veselí - Karviná 26:30 (12:17)

Nejvíce branek: Bendicsek 5, Hajko 5/2, Gregovič 3, Halíček 3/1 - Solák 7, J. Patzel 6, Fulnek a Široký po 4.