Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Házenkáři Francie a Rakouska zvládli dramatické duely a přiblížili se na Euru semifinále

Jedno očekávané tažení, jedno překvapivé. Házenkáři Francie a Rakouska dosud na mistrovství Evropy v Německu neprohráli a zvládli úvodní zápasy čtvrtfinálové fáze. Přiblížili se tak postupu do semifinále. Francouzi s novým rekordmanem Nikolou Karabaticem zdolali 34:32 Chorvatsko a Rakušané, kteří postoupili ze základní skupiny na úkor španělských favoritů, vyhráli dramatickou bitvu s Maďarskem o gól 30:29.

Francouzský házenkář Dika Mem v zakončení proti Chorvatům
zdroj: ČTK / AP autor: Martin Meissner

Hrdinou čtvrtečního úvodního duelu v Kolíně nad Rýnem byl rakouský kapitán Mykola Bilyk. Nejprve dostal svůj tým do vedení 29:28 a dvacet sekund před koncem dal i vítězný gól, celkově svůj osmý v bitvě s Maďary.

Francouzi zase nejvíce gratulovali Karabaticovi. Trojnásobný nejlepší házenkář světa i olympijský vítěz, čtyřnásobný mistr světa a majitel tří zlatých z ME dal 289. branku na Euru a předčil islandského kanonýra Gudjóna Valura Sigurdssona.

"O jeden gól jsem před svým skvělým přítelem Goggim, ale vím, že Mikkel Hansen mě jednou předstihne," zmínil devětatřicetiletý rodák ze Srbska hvězdného Dána. Domácí Němci zdolali Island 26:24.

ME házenkářů v Německu – čtvrtfinálové skupiny:

Skupina I (Kolín n.R.):

Maďarsko – Rakousko 29:30 (17:17), Francie – Chorvatsko 34:32 (18:18), Německo – Island 26:24 (11:10).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články