Házenkáři Dukly porazili Jičín a znovu vedou tabulku

Jičín - Házenkáři Dukly Praha zvítězili v extralize v Jičíně 27:21 a i po sedmém kole uhájili vedení v tabulce. Pražané zareagovali na sobotní vysokou výhru Hranic v Litovli (34:23) a po drtivém závěru v Jičíně mají oproti nim při bodové rovnosti o jediný gól lepší rozdíl skóre. S jednobodovou ztrátou následuje mistrovská Plzeň, která si zápas s Lovosicemi (36:28) předehrála ve středu kvůli startu v Poháru EHF.

Pátou extraligovou výhru za sebou si Dukla zajistila trhákem v poslední čtvrthodině zápasu. Už před přestávkou se hostům povedlo pětigólovou sérií vyrovnat na poločasovou remízu 12:12, v závěrečné čtvrthodině od stavu 18:19 otočili výsledek dokonce devíti brankami za sebou.

"Zaplaťpánbůh, že jsme to do poločasu zvládli stáhnout. Když se pak vede o čtyři a jde nám to, tak se hraje dobře," komentoval obě klíčové pasáže Jakub Kastner, autor sedmi gólů včetně pěti proměněných sedmiček. Jičín prohrál třetí ze čtyř posledních zápasů, poprvé v sezoně ale padl doma. "Za dva body z Jičína musí být každý šťastný," dodal Kastner.

Hraničtí vedli v Litovli už v poločase o sedm gólů. "Poté jsme kontrolovali hru, vytknout týmu mohu jen maličkosti při bránění pivota. Po všech stránkách jsme hráli dobře, takové vítězství nás moc těší," uvedl hranický trenér Libor Hrabal.

Po šesti porážkách se první výhry v sezoně dočkalo Brno. V duelu týmů ze spodku tabulky porazilo Kopřivnici 28:23 a přenechalo jí předposlední místo v tabulce.

Extraliga házenkářů - 7. kolo:

KP Brno - Kopřivnice 28:23 (16:14) Nejvíce branek: Koubek 5, Burget, Musil, Mráz a Weintritt po 4 - Jan Gřes 6, Hanus 4, Zima, Bukovský a Unger po 3.

Litovel - Hranice 23:34 (9:16) Nejvíce branek: Havlíček 6, Konšel 3, Zbránek 3/2 - Rachač 8, Čadra 7, Horut 5, Mičkal 5/2.

Jičín - Dukla Praha 21:27 (12:12) Nejvíce branek: Loskot 4/1, Skopal, Král a Šulc po 3, Krahulec 3/1 - Šůstek 7, Kastner 7/5, Jeníček 4, Kotrč 3.

Zlín - Karviná 18:27 (11:17) Nejvíce branek: Doležel a Indrák po 3, Dujčák 3/1 - Frančík 6, Jan Užek 5, Monczka, S. Mlotek a Jiří Užek po 3, Gelnar 3/3.

Frýdek-Místek - Zubří 24:34 (9:15) Nejvíce branek: Petrovský 6/1, Strack a Klaban po 4 - Řezníček 12/1, Reček 5, Zahradníček, Šustáček a Douda po 4.