BBV po 25 letech

Házenkáři Dukly doma zdolali Karvinou

Praha - Házenkáři Dukly Praha dokázali doma v rámci šestého kola Tipgames extraligy porazit Karvinou 32:27 a potvrdili v tomto zápase roli favorita. Připsali si tak čtvrtou výhru v sezoně a v tabulce se posunuli na druhé místo. Neporažené vedoucí Brno má lepší skóre a zápas k dobru. Třetí jsou rovněž s osmi body Hranice, které díky Brožově brance z předposlední minuty doma zdolaly Jičín 27:26. Jičín prohrál poprvé v sezoně. Ve včerejších duelech si připsaly vítězství i týmy Kopřivnice a Zubří.

Házená
zdroj: Isifa

Dukla se do vedení dostala hned na začátku utkání a v poločase vedla o 7 bodů 18:11. V druhé půli náskok dokonce navyšovala, když v jeden moment vedli domácí házenkáři o 10 bodů. Karvinští sice v závěru jejich náskok stáhli, ale na zvrat už to nestačilo a domácí si tak připsali vítězství 32:27.

Házenkářům Frýdku-Místku a Přerova se nepodařilo bodovat ani v šestém kole extraligy. Přerov prohrál v Kopřivnici 29:34, Frýdek-Místek podlehl mistrovskému Zubří 19:34.

Reportáž: Dukla Praha - Karviná

Zubří bylo jednoznačně lepší, domácí celek si od 15. minuty do poločasu stihl vytvořit desetibrankový náskok. Frýdek-Místek nestačil ani po změně stran, Zubřané zápasu jednoznačně dominovali.

Extraliga házenkářů - 6. kolo:

Dukla Praha - Karviná 32:27 (18:11)
Nejvíce branek: Kotrč 7/3, Mráz 6, Šůstek 5 - Vančo 8, Mlotek 6, Chudoba 5/2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/3. Vyloučení: 6:3. Diváci: 150.

Hranice - Jičín 27:26 (12:12)
Nejvíce branek: Čadra 5, Stržínek 5/2, Tůma 4 - Babák 9/3, Brchaň 4, Weintritt 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 11:8. Diváci: 335.

Kopřivnice - Přerov 34:29 (19:15)
Nejvíce branek: Hojník 6/1, Reček 5, Jiří Gřes 5/1 - Pernička 8/4, Kovařík 6, Kavka 6/1. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5. Vyloučení: 5:3. Diváci: 410.

Zubří - Frýdek-Místek 34:19 (17:7)
Nejvíce branek: Jurka 8/3, Mičkal 6, Dědek, Václav, Večeřa, Horut a Randýsek po 3 - Vacula 7, Kalous 3, Strack 3/1. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 7:7. Diváci: 700.