Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

Házenkáři doufali v druhý koš, nakonec jsou pro los Eura ve třetím a zahrají si v Bratislavě

Téměř domácí atmosféra přivítá české házenkáře na vrcholné akci. Reprezentace totiž odehraje na lednovém mistrovství Evropy základní skupinu v Bratislavě. Při čtvrtečním losu šampionátu v Maďarsku a na Slovensku budou svěřenci trenéra Rastislava Trtíka ve třetím ze čtyř košů.

Trio Bečvář, Solák a Franc slaví postup na Euro
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Český celek postoupil na závěrečný turnaj z druhého místa v kvalifikační skupině a věřil, že by se mohl dostat do druhého losovacího koše. Podle žebříčku EHF, který byl aktualizován na základě výsledků v kvalifikaci, ale reprezentanti nakonec figurují ve třetím koši.

Spolu s Čechy v něm jsou také domácí Slovensko, Bělorusko, Island, Francie a Severní Makedonie. Na tuto pětici národní tým v základní skupině šampionátu určitě nenarazí.

V úvodní fázi se nepotká ani se čtveřicí Chorvatsko, Maďarsko, Slovinsko a Německo, kterou pořadatelé stejně jako Česko a Slovensko už dopředu zařadili přímo do jednotlivých skupin. Naopak reprezentanti si mohou zopakovat souboje z kvalifikace s Ruskem a Ukrajinou, které figurují ve druhém a čtvrtém koši.

Národní tým byl umístěn do skupiny E, která se odehraje v Bratislavě. Slováci se představí ve skupině F v Košících. Z prvního koše dostane český tým Španělsko, Norsko nebo Portugalsko, z druhého pak kohokoliv kromě Maďarska. Zatím není jasné, zda vzhledem ke koronavirové pandemii budou moci být na zápasech fanoušci.

Rozdělení do losovacích košů:

Koš 1: Španělsko, Chorvatsko, Norsko, Slovinsko, Německo, Portugalsko.

Koš 2: Švédsko, Maďarsko, Rusko, Dánsko, Srbsko, Rakousko.

Koš 3: Slovensko, Bělorusko, Island, Česká republika, Francie, Severní Makedonie.

Koš 4: Nizozemsko, Černá Hora, Ukrajina, Polsko, Bosna a Hercegovina, Litva.

Závěrečného turnaje se zúčastní 24 týmů, které los rozdělí do šesti čtyřčlenných skupin. Do další fáze, kterou jsou dvě šestičlenné skupiny, postoupí vždy první dva celky. Finále se odehraje 30. ledna v Budapešti. Tamtéž se uskuteční ve čtvrtek od 17:00 los.

Český tým se na mistrovství Evropy představí potřetí za sebou, vloni obsadil 12. místo a v roce 2018 šestou příčkou vyrovnal maximum v samostatné historii. Od roku 2008 chyběl národní celek na Euru jen jednou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy