Házenkáři doladili formu na dvojzápas s Tureckem, Jícha bude chybět

Brno - Po třídenní přípravě v Brně odletí v úterý čeští házenkáři do Ankary k prvnímu ze dvou klíčových utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa 2017. Duely s Turky ve středu a v sobotu rozhodnou o vítězi tříčlenné skupiny, který postoupí do další fáze. Oba týmy mají po dvou výhrách nad Belgií stejnou výchozí pozici. Odvetu s Tureckem hranou ve Zlíně uvede ČT sport a náš web v přímém přenosu v sobotu od 18:30.

Trenérská dvojice Jan Filip (vlevo) a Daniel Kubeš
zdroj: ČTK/PR/Pavel Lebeda/chf.cz

Trenéři si přípravu pochvalovali, snažili se navázat na výkonnostní růst, který pozorovali v nedávných přípravných zápasech. "Zaznamenali jsme posun v zápasech proti Polsku a následně navzdory dvěma prohrám i ve Švédsku. U nás se příprava nemění. Stále se chceme zlepšovat. Jen nám citelně chybí zraněný lídr týmu Filip Jícha," řekl Kubeš.

V průběhu brněnského soustředění si házenkáři na videu rozebrali i hru Turecka z jejich posledních dvou zápasů proti Belgii. "Překvapilo mě, jak dobře mají strukturovanou hru. Největší nebezpečí vidíme v jejich síle na pravé spojce. Jinak jsou na tom stejně jako my. Zápas nemá favorita," prohlásil Kubeš.

Házenkáři ladí formu na Turecko
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy