Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Házenkář Kašpárek opustí Bělorusko, jeho klub vyřadili z Ligy mistrů

Jeho případ jasně ilustruje konkrétní dopady situace kolem ruské vojenské agrese na Ukrajině na svět sportu. Reprezentační spojka Stanislav Kašpárek působí v běloruském Meshkovu Brest. I na tento klub se vztahuje rozhodnutí Evropské házenkářské federace, která ruské a běloruské kluby vyřadila z mezinárodních soutěží. Brest tak přišel o zbývající zápasy Ligy mistrů a jeho další budoucnost je nejistá. "Nebereme to jako křivdu. Když jsem viděl, jak tvrdě k tomu přistupuje hokej nebo biatlon, tak jsem to čekal," uvedl.

V základní fázi zbývala Meshkovu Brest odehrát ještě dvě utkání – s německým Kielem a Vardarem Skopje. S jednou výhrou, dvěma remízami a devíti prohrami byl běloruský celek bez šance na postup do play-off. Stanislav Kašpárek – třetí nejlepší střelec týmu – tak svou porci 44 gólů nerozšíří.

Ale to je to poslední, co by ho v současné situaci trápilo. "Když k rozhodnutí o našem vyřazení došlo, byli jsme akorát v maďarském Szegedu. Někteří hráči se už ani do Běloruska nevrátili. Čtyři cizinci definitivně skončili. Dnes dohrajeme poslední utkání běloruské ligy a soutěž se pak na měsíc přeruší. Jestli se bude dohrávat, záleží na celé situaci kolem konfliktu," prozradil k aktuálnímu dění Kašpárek, který se chystá na okamžitý návrat do Česka. 

Klub totiž nabídl zahraničním házenkářům možnost ukončit předčasně angažmá. Toho využil i český reprezentant. "Měl jsem smlouvu na příští rok a dohodli jsme se s vedením na jejím ukončení. Kdyby se ještě dohrával letošní ročník, za měsíc bych se vrátil a sezonu zde dokončil."

Tím tedy naznačil, že pro příští sezonu změní působiště. "Ozvaly se mi kluby z Česka i ze zahraničí. Sám teď ale moc nevím, co bude. Situace se mění z hodiny na hodinu."

Byť aktuálně řeší svou další sportovní budoucnost, situace na Ukrajině mu není lhostejná. Vnímá, že Bělorusko napomáhá ruskému režimu při invazi na území svrchovaného demokratického státu.

"V rámci naší sportovní bubliny samozřejmě máme informace z mezinárodních zdrojů a vše sledujeme. Běloruská státní média jsou stejná jako ta v Rusku. V nich jede jen provládní propaganda. Lidé v mém okolí samozřejmě s invazí a válkou absolutně nesouhlasí," prohlásil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články