Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK Šelmy Brno - VK Královo Pole

Happy end. Pro nás to bylo malé finále, které jsme zvládli, tvrdí Jícha

Dauhá – Sedm zápasů, čtyři výhry. Závěr hořkosladkého mistrovství světa se vydařil. Kapitán Filip Jícha považuje poslední týden na šampionátu, umocněný ziskem Prezidentského poháru po výhře v sedmičkách proti Bělorusku, za jednu z nejhezčích věcí, kterou kdy s házenkářskou reprezentací zažil. Na sérii čtyř vítězných zápasů bude dlouho vzpomínat.

Čeští házenkáři s Prezidentským pohárem
zdroj: chf.cz autor: Alžběta Vejrostová

"Byla to jedna z nejlepších věcí, co jsem s nároďákem zažil. Ten poslední týden po pádu s Egyptem, poslední čtyři zápasy byly o to krásnější. Zaryjí se do mojí paměti hodně hluboko," řekl Jícha. "Nejeli jsme sem pro výhru v Prezidentském poháru, chtěli jsme postup, ale upřímně si musíme říci obraz naší házené, a jak jsme se prezentovali proti silným týmům," uvedl Jícha.

"Poslední čtyři zápasy byly ale obrovským morálním krokem dopředu, byla to ukázka týmové soudržnosti, bojovnosti a jsem extrémně šťastný, že si tenhle tým mohl sáhnout na takové napínavé utkání. Sice o 17. místo, ale pro nás to bylo malé finále, které jsme zvládli," dodal Jícha.

Radost byla ryzí

Po vyhraných sedmičkách si jeho tým zatančil vítězné kolečko a pak už převzal trofej. "Radost na konci byla ryzí. Ať si o nás říká, kdo chce, co chce, ten pocit z dnešního vítězství je třešničkou na dortu. Sportovně je to takový happy end: s bilancí čtyři výhry, tři porážky odcestovat z MS je fajn," podotkla opora německého Kielu.

K vítězství v sedmičkách přispěl úspěšnou trefou. "Byla ve mně malá dušička, cítil jsem tlak. Nechtěl jsem si číst, že Jícha neproměnil sedmičku, ale když jsem ji dal, řekl jsem si, že teď už to ovlivnit nemůžu, a vydýchal se," konstatoval Jícha, který kvůli střevní viróze chyběl v úvodních zápasech s Francií a Švédskem a do duelu s Egyptem ještě nastoupil oslabený po nemoci.

Právě prohra s africkým týmem nakonec rozhodla, že Češi nepostoupili. "Červíček v hlavě hlodal, ale teoreticky už jsme mohli být doma. Na kdyby se nehraje, neudělali jsme v jednom utkání dobrou práci, pak už jsme bojovali jako jeden tým," podotkl dvaatřicetiletý Jícha.

Jícha počítá s kvalifikací na ME

Svou reprezentační budoucnost s výhledem na další sezony zatím moc neřešil. "Pozitivní dojmy jsou důležité, ale rozhodnutí padne pragmaticky a po bezemočním uvážení. Klukům jsem slíbil, že odehraju tuhle sezonu, a teď jsme v půlce. Pokud budu zdravý, dohraju sezonu, s kvalifikací mistrovství Evropy počítám," dodal Jícha.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy