Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Gidsel exceloval v severském šlágru a dotáhl Dány ke skalpu Švédů, Portugalce spasil Costa

Přemožitelům české reprezentace ze skupinové fáze se na evropském šampionátu nadále daří. Házenkáři Dánska a Portugalska totiž ve čtvrtfinálové skupině vyhráli i druhá utkání. Úřadující mistři světa zůstávají na turnaji v Německu neporaženi a nezastavili je ani obhájci titulu Švédové. Dánsko i díky deseti gólům Mathiase Gidsela porazilo ve šlágru dne držitele rekordních pěti titulů 28:27 a připravilo jim v Hamburku první porážku na šampionátu.

Dán Mathias Gidsel v akci v utkání se Švédskem
zdroj: REUTERS

Portugalci v nadstavbové části zdolali po Norech i Slovince (33:30) a udrželi se reálně ve hře o postup do semifinále, které dosud nikdy nehráli. Jedenáct branek dal za vítěze Martim Costa, který aktuálně vede tabulku střelců šampionátu o gól před Gidselem.

V předposledním střetnutí čtvrtfinálové fáze se portugalský tým utká se Švédy v přímém souboji o druhé místo v tabulce. Dánové si mohou definitivně zajistit postup v duelu proti norským vicemistrům světa z let 2017 a 2019, kteří v pátek získali ve druhé části turnaje první body po výhře 35:32 nad Nizozemskem.

Mistrovství Evropy házenkářů v Německu – čtvrtfinálové skupiny:

Skupina II (Hamburk):
Slovinsko – Portugalsko 30:33 (17:18)
Norsko – Nizozemsko 35:32 (16:18)
Dánsko – Švédsko 28:27 (17:15)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články