Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS házenkářek: Chorvatsko - Brazílie

Generálka na Euro. Házenkáře čeká první akce v sezoně, střetnou se s Rakouskem

České házenkáře čeká první akce v nové sezoně. Svěřenci trenéra Rastislava Trtíka odehrají dvojutkání s Rakouskem, které pro ně bude poslední zápasovou přípravou před lednovým mistrovstvím Evropy. Odveta se hraje v neděli, dnešní úvodní duel je na programu na předměstí Vídně, živě ho odvysílá od 18:05 web ctsport.cz.

Rastislav Trtík
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Trtíkův výběr nastoupí k zápasu poprvé od začátku května a úspěšné kvalifikace. "Nečeká nás žádný mezinárodní turnaj ani další přípravný kemp v prosinci jako některé jiné zahraniční týmy. Je to pro nás v podstatě generálka před mistrovstvím Evropy, jediný přípravný dvojzápas. Zaměříme se na nácvik spolupráce ve dvojičkách a trojičkách a celých systémů v obraně i v útoku. Bude to opravdu ostrá prověrka před lednovým šampionátem," uvedl Trtík.

Rakousko stejně jako český celek nebude chybět na lednovém Euru. Národní tým na šampionátu bude hrát základní skupinu v Bratislavě a utká se se Španělskem, Švédskem a Bosnou a Hercegovinou.

Je nám líto, video expirovalo.
Galia se zranil a čeká ho operace

"Čekají nás dvě těžká utkání proti kvalitnímu soupeři. Musíme si dát hlavně pozor na jejich levou stranu, kde má Rakousko opravdu velkou kvalitu. Zároveň je to naše jediná prověrka před lednovým šampionátem, takže je určitě důležité vyzkoušet si různé věci, které budou v lednu potřeba," uvedl pivot Václav Franc. "Budeme si už zkoušet taktiku směrem k našim soupeřům na Euro. Pracujeme i na nových věcech, které si teď bude příležitost vyzkoušet," doplnil Trtík.

Jeho tým nebude kompletní. Kvůli zranění vypadli kapitán Tomáš Babák, další zkušená spojka Roman Bečvář, pivoti Leoš Petrovský s Janem Užkem a brankář Martin Galia. Gólmanský veterán má vážné zranění a přijde nejen o zápasy s Rakouskem, ale i o evropský šampionát.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy