Následuje
Studio fotbal - Extra

Francouzští házenkáři se probojovali do čtvrtfinále domácího MS

Lille – Před rekordní návštěvou se do čtvrtfinále domácího světového šampionátu probili francouzští házenkáři. Vítězství obhájců titulu 31:25 nad Islandem vidělo v Lille 28 010 diváků, kteří tak překonali zájem o finálový duel mistrovství světa v Egyptě v roce 1999 mezi Švédskem a Ruskem, jemuž v Káhiře přihlíželo v hale 25 000 lidí.

Francouzi slaví před domácím publikem postup do čtvrtfinále
zdroj: ČTK/ZUMA/Petter Arvidson

Francouzi nabrali hned v úvodu v Lille tříbrankové manko, první poločas ale zakončili s vedením 14:13. Po přestávce náskok postupně navyšovali a Islanďany už nepustili ani jednou do vedení. Domácí tým prochází zatím turnajem bez ztráty a v dalším kole vyzve vítěze utkání Běloruska se Švédskem.

Dalšími čtvrtfinalisty jsou Norsko, Španělsko a Slovinsko. Nejjednoznačnější osmifinále sehráli Norové, kteří porazili 34:24 Makedonii a čeká je vítěz duelu Maďarsko–Dánsko, v němž budou olympijští vítězové Dánové jasnými favority.

Mistři světa z roku 2013 Španělé hráli vyrovnaně s Brazílií, kterou nakonec porazili 28:27. Úřadující vicemistři Evropy prakticky celý duel dotahovali a o postupu rozhodli až v koncovce. Ve čtvrtfinále se utkají s vítězem utkání Chorvatsko–Egypt.

Dohánět ztrátu museli také Slovinci, kteří s Ruskem prohrávali v poločase o dva góly, ale v druhé části dokráčeli za poměrně jasným vítězstvím 32:26. Jejich dalším soupeřem bude lepší ze zápasu mezi Německem a Katarem.

Zbylá čtyři osmifinále se hrají v neděli.

Mistrovství světa házenkářů ve Francii - osmifinále:

Norsko - Makedonie 34:24 (12:10), Francie - Island 31:25 (14:13), Brazílie - Španělsko 27:28 (18:16), Rusko - Slovinsko 26:32 (15:13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy